Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Fórum jako komunikace mezi radnicí a občany

 PRACHATICE - 18. února 2015 - 10:36 - Nedávno jsem se zúčastnil akce, kterou pořádalo město Prachatice pod názvem Fórum Zdravého města. Představoval jsem si, že hlavním tématem setkání občanů se zástupci města bude životní prostředí. Omyl, životní prostředí a ekologie bylo pouze jedním z devíti témat. Postupem času jsem se přesvědčoval, že není až tak důležitý název jako obsah a forma komunikace s diskutujícími.

 Miroslav Lorenc, zastupitel za ANO 

    www.dre-kon.cz

   Nečekal jsem ani náhodou takový zájem z řad veřejnosti (podnikatelé, mladí lidé od 15ti let, střední věk měl silné zastoupení a nechyběli ani senioři). Několik vybraných témat od sociální problematiky přes urbanismus až po životní prostředí, přišlo prodiskutovat téměř kompletní vedení města.

   Témata byla rozdělena mezi devět stolů (stanovišť), u kterých se shromažďovaly náměty (připomínky) a každý přítomný v sále Národního domu se mohl vyjádřit a přidělit body tomu námětu v dané oblasti, který považuje ze svého pohledu za nejdůležitější.

   Na podobné akci jsem byl vlastně prvně a byl jsem mile překvapen, jak živě mezi sebou diskutovaly všechny generace. Nebyla to žádná konfrontační diskuze, ale opravdu věcná a podle mého názoru velice prospěšná výměna názorů.

   Mě například zaujala myšlenka nastupující mladé generace budoucích architektů (skupina PROSTOR), která by ráda spolupracovala s vedením města v otázkách urbanismu. Byla tam celá řada dalších a dalších zajímavých témat a já jsem pochopil, že to by mohla být do budoucna určitá forma komunikace mezi vedením města a občany.

   Možná by podobná setkání pomohla našim radním a zastupitelům v rozhodování při schvalování někdy hodně komplikovaných bodů v řízení města(např. územní plánování). Za svoji osobu mohu slíbit, že příští rok, budu-li pozván, se této akce zcela jistě zúčastním. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist