Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Prachatická radnice jde proti vlastním občanům

 PRACHATICE - 16. února 2015 - 10:00 - Skutečnost, že radnice města Prachatic dne 9. 6. 2014 schválila a dne 26. 6. 2014 podepsala kupní smlouvu na prodej pozemku o výměře 171 m2 mezi bytovými domy čp. 14, 165, 675 a 15. jsme jako obyvatelé těchto domů zjistili až v posledních několika týdnech.

 Věra Míšková, Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Pozemek veřejné zeleně, který jako jediný nás odděluje od stále ze zhušťující dopravy na kruhovém objezdu v ulici Pivovarská a nahoru k prodejně Terno v Husinecké, byl prodán soukromé osobě p. Vachtfeitlovi na dostavbu další haly stávajícího pneuservisu. Hala je projektována bez dalšího zázemí (parkovišť) se stávajícím vstupem do objektu, projekt neobsahuje ani zvýšení zaměstnanosti v této provozovně, takže pouze profit pro jednotlivce.

   Toto všechno má stát a stojí mezi obytnými domy, kde žijí desítky rodin. Již v současné době parkoviště pro pneuservis nestačí, auta zabírají parkoviště určené pro obyvatele domů. To se řeší tak, že v závěru minulého roku byla pokácena vzrostlá lípa, která alespoň trochu stínila dům čp. 165, který stojí nyní čelem k přecpanému parkovišti stále popojíždějících zákazníků pneuservisu a frekventované silnici.

   Snad každému je jasné, že tento zásah bude mít za následek další zvýšení dopravního ruchu kolem provozovny v místech, kde celodenně žijí matky s dětmi, staří lidé, pro které je balkon v bytě jedinou možností relaxace. Auta už dnes jezdí po trávě, městská policie projíždí kolem bez povšimnutí.

   Již před několika lety jsme dopisem p. starostovi žádali, aby pozemek mezi uvedenými domy byl osázen stromy, aby obyvatelé po práci nemuseli posedávat ve stínu na schodech u domů. Bylo odpovězeno, že zeleň je dostatečná. Přitom dle platné vyhlášky č. 501/2006 Sb. „Obecným požadavkem na vymezování ploch je vytvářet a chránit bezpečně přístupná veřejná prostranství v zastavěném území a v zastavitelných plochách, chránit stávající cesty umožňující bezpečný průchod krajinou a vytvářet nové cesty, je-li to nezbytné“. Jděte se podívat, procházející lidé se brodí v bahně, mezi několika ubohými keříky. Že by to bylo záměrné?

   Nyní jsme postaveni před hotovou věc, probíhá stavební řízení, hygiena i odbor životního prostředí k tomuto vydali kladné stanovisko, tedy není nic porušeno a může se zdevastovat další zelný palouček, kde děti v zimě sáňkují, věší se prádlo atd.

   To všechno ve městě, které má spoustu volných průmyslových ploch nad nádražím a v průmyslové zóně, kde se nebydlí. Auta tam bez problémů dojedou, my ale ze svých bytů kam odejít nemáme, trpíme dopravou a vedrem ze stále se přibližující plechové střechy pneuservisu. Vítězí zájem jednoho podnikatele nad životním prostředím pro desítky rodin! K čemu je nám odbor životního prostředí, když schválí průmyslovou stavbu mezi obytnými domy na pozemkové parcele, která nikdy nebyla stavební?

   Lze tuhle bezohlednost radnice k občanům vyznamenat ve fóru Zdravé město na Pražském hradě?

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist