Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR na ples města Prachatic a zpoždění hlavního hosta

 PRACHATICE - 4. ledna 2015 - 9:30 - V pátek 23. ledna 2015 jsme se zúčastnili plesu města Prachatic. Jako hlavní host programu byla paní Helena Vondráčková. K tomuto bych ráda napsala svůj názor.

 Jitka Tomanová, Prachatice 

    www.dre-kon.cz

   Asi týden před konáním plesu jsem ze zvědavosti navštívila internetové stránky zmíněné populární zpěvačky. V jejím diáři bylo uvedeno – 23. 1. 2015 – ples Košice, koncert Prachatice. První, co mě v ten moment napadlo – to je kouzelnice. Každý běžný uživatel internetu po zadání trasy Košice – Prachatice do mapy zjistí, že při použití nejrychlejší trasy autem je vzdálenost těchto měst cca 730 km a doba jízdy přes 8 hodin. Druhé, co člověka napadne, poletí letadlem, toho si přece musí být vědoma, pokud si nasmlouvá účast na akcích ve dvou takto vzdálených městech.

   Ale i přesto "hlodá červ" – kdyby v Košicích začínala ve 20 hodin, 1 hodinu zpívala, v kolik tedy bude v Prachaticích? Nebo to bude obráceně a v Košicích bude vystupovat jako „popůlnoční překvapení“? Odpovědi se nám dostalo až přímo na plese po přečtení programu. Helena byla v programu v 0:00 hodin. A tak, vzhledem k typickému zimnímu počasí, které v tu dobu panovalo, bylo nám jasné, že se jí nedočkáme. A že to nebude ples jako v dřívějších ročnících, kde host večera vystoupil a bavil návštěvníky plesu v průběhu večera. Zde jsou věty z článků o plese, které lze přečíst na internetu:

   - www.prachatice.eu: Hlavním hostem večera byla paní Helena Vondráčková, jejíž původně plánované půlnoční vystoupení se posunulo na samý závěr plesu.

   - www.prachaticky.denik.cz: Se zpožděním dorazila Helena Vondráčková na páteční Ples města Prachatice a dočkala se bouřlivého přivítání.

   - www.prachatickonews.cz: Na závěr se již prořídlí účastníci plesu dočkali před druhou hodinou ranní slíbeného půlnočního překvapení – zpěvačky Heleny Vondráčkové.

   Myslím, že hodnocení účasti zpěvačky a jejího vystoupení bylo napsáno decentně a vzhledem k jejímu nezodpovědnému chování velmi slušně. Nedokážu posoudit, zda lze vinu přičítat jí nebo pouze jejímu managmentu, který jí „organizuje čas“. Přesto lze takto zorganizované vystoupení hodnotit ze strany p. Vondráčkové jako nezodpovědné a neprofesionální. Zájemci o její vystoupení, kteří si ho zaplatili a nedočkali se jí, byli zklamáni a bouřlivého přivítání se dočkala jen proto, že ti, co jí chtěli vypískat, nevydrželi a odešli. Těžko říci, zda lze bouřlivým přivítáním nazývat pískot a křik několika tančících pod pódiem.

   Zažili jsme již na plesech či slavnostech jiné hosty, možná s menší popularitou než má Helena Vondráčková, ale rozhodně s jinou zodpovědností a jiným přístupem k publiku. Byli to hosté, kteří během večera rozhýbali sál, přinesli náladu, úžasnou atmosféru. Co přineslo vystoupení p. Vondráčkové ve dvě hodiny ráno unaveným tanečníkům? Pár písniček na cestu domů a diskuzi o tom, zda to byl playback či zda jí pár Prachatičáků, v takto pro ní programově naplněném dni, stálo za živý zpěv.

   Na závěr se nabízí pár otázek: Věděli organizátoři plesu při uzavírání smlouvy s p. Vondráčkovou či agenturou, která jí zastupuje, o její organizaci vystoupení dne 23. 1. 2015? Lze smlouvu na vystoupení uzavřít nejen na den, ale i na určitý čas? Je smlouva uzavírána tak, aby bylo
možné p. Vondráčkovou penalizovat za nedodržení smluvených podmínek – času?

   Je samozřejmé, že i v případě umělkyně se při plánování akcí daleko dopředu mohou vyskytnout nenadálé komplikace např. se zdravím, životními či rodinnými starostmi. To vše je pochopitelné a omluvitelné. Ovšem komplikace z 23. 1. 2015 byla díky organizaci času p. Vondráčkové vlastně naplánována. Škoda, že si sama zpěvačka neuvědomuje, že takové chování jí dobrou vizitku nedělá a na popularitě u lidí jí také nepřidá.

   Je mi jasné, že svým článkem vzbudím diskuzi, zvlášť z řad příznivců a zastánců zpěvačky. Protože ti, kteří byli naštvaní čekáním na ní, ti kteří se jí nedočkali, ti kteří svůj negativní názor na její účast šíří pouze mezi známými, ti zde doteď svou nespokojenost nevyjádřili.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2015, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist