Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Programový veletoč prachatické ČSSD u nájemného

 PRACHATICE - 18. prosince 2014 - 9:43 - Na politické scéně, i té komunální úrovně, už mě může máloco překvapit. Ovšem reakci lídra prachatické ČSSD a současného místostarosty Jana Klimeše k návrhu na snížení nájemného v městských bytech jsem si musel v sobotním Deníku přečíst několikrát. 

 Jan Bauer, zastupitel

    www.dre-kon.cz

   Pan místostarosta snížení nájemného odmítl a mimo jiné argumentuje tím, že v současné radě nemá cenu snížení nájemného prosazovat. Navíc si uvědomil, že lidé ze sídliště, kde je městských bytů nejvíce, volili Nezávislé, kteří snížení nechtěli. Což znamená, že výše nájemného pro ně není priorita. Kdyby ano, volili by ČSSD.

   To jsou zlatá slova, která je třeba tesat do kamene a neustále si je připomínat. Doufám, že si to přečetli hlavně voliči sociální demokracie. Možná je to pro někoho málo, ale v nedávných komunálních volbách právě tito voliči přinesli ČSSD 13 171 hlasů. To jsou stovky občanů, kteří uvěřili volebnímu programu, jehož vlajkovou lodí bylo snížení nájemného.

   "Zasadíme se o snížení nájmů v obecních bytech", vyčnívalo ze všech plakátů a volebních materiálů. Navíc, ještě za mého starostování, ale hlavně pod vedením Martina Malého ještě v dresu ODS, jsme byli svědky prakticky na každém druhém jednání zastupitelstva návrhů na snížení nájemného a bouřlivých argumentací, které vedli především zastupitelé Jan Klimeš, Jana Krejsová nebo paní Eva Novotná.

   S mnohými jejich názory jsem většinou nesouhlasil, ale respektoval jsem odlišný názor. Hlavně jsem si myslel, že to myslí vážně. Nyní to spíše vypadá, že někteří řečníci prodali své názory a volební program za místa ve vedení města, na která se tak strašně moc těšili.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist