Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Jeden stupeň navíc v bazénu nic neznamená? Naopak

 PRACHATICE - 10. listopadu 2014 - 11:04 - Již několik měsíců se diskutuje o teplotě vody v našem plaveckém bazénu. Dovolím si vyslovit svůj názor a zároveň poskytnou občanům trochu jiný pohled na problematiku teploty vody v plaveckém bazénu.

 Miroslav Lorenc, zastupitel, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   I když se to nezdá, prachatický bazén funguje již 27 let a během této doby jsem nezaznamenal vážnější kritiku na teplotu vody. Bazén slouží všem občanům a všem věkovým kategoriím od čtyřměsíčních batolat přes sedmdesátileté seniory. K plaveckému výcviku využívají bazén nejen školy a školky z okresu Prachatice, ale i různé spolky, sportovní kluby a jiné. Řekl bych, že služeb plaveckého bazénu nejvíce využívá školní mládež a sportovní kluby.

   Teplota vody mezi 26 C a 27 C ve velkém bazénu je podle mého názoru optimální, jak pro trénování, tak pro regenerační plavání. Může se zdát, že jeden stupeň navíc ve velkém bazénu nic neznamená, ale opak je pravdou.

   Vzrostou náklady (energie, chemie) a trénující sportovci se budou při tréninku přehřívat. Kvalita vody se částečně zhorší při větším používání chemických prostředků na úpravu vody. Teplejší voda samozřejmě svědčí různým nežádoucím mikroorganismům.

   Závěrem mohu konstatovat, jako pravidelný návštěvník plaveckého bazénu, že teploty, jaké byly nastavené v minulosti (velký bazén 27 C, malý bazén 28 C), byly dostačující. Kde by se možná mohlo trochu přitopit jsou prostory kolem velkého bazénu. Zvláště v zimních měsících bývá v prostorách kolem velkého bazénu chladněji.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...