Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Lidí, kteří chtějí teplejší vodu v bazénu, je určitě víc

 PRACHATICE - 24. července 2014 - 8:49 - Chtěla bych se naposledy vyjádřit k otázce teploty vody v krytém bazénu. Jak všichni vědí, podepsalo se během krátké podpisové akce kolem 70ti lidí pro teplejší vodu a připočteme li k tomu podpisy z krytého bazénu, je to už stovka lidí. To není zanedbatelný počet, zvláště pak proto, že jsem na obcházení lidí neměla čas, proto jsem se této záležitosti věnovala okrajově. Takže si myslím, že lidí, kteří se ankety neúčastnili, ale teplejší vodu by uvítali, je mnohem více.

 Martina Reinerová, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   V době, kdy jsem byla pracovně v zahraničí, vyšel článek v Prachatickém deníku, kde byly zveřejněny výsledky ankety a taktéž názor trenérky p. Matějkové, která se obává, že by se při vyšší teplotě vody děti uvařily. Spojila jsem se telefonicky s plaveckým bazénem Praha Letňany, kde mají v plaveckém 29 °C, v dětském 32 °C a bylo mi řečeno, že mají tak vysokou teplotu proto, že se chodí do bazénu učit plavat i malí školáci. O tom, že by se nějaké dítě uvařilo, nebyla opravdu ani zmínka. To jen pro uklidnění paní trenérky :)

   Také musím bohuželoponovat tvrzení, že si maminky malých dětí nestěžují. Potkala jsem hned několik maminek, které prohlásily, že jejich dítěti je při povinném plavání nebo když jdou soukromě zima - dokonce že bývá dítě prochlazené. Proč se tyto informace nedostanou i k paní trenérce, na to odpovědět nedokážu.

   Je hodně bazénů v republice, které mají v plaveckém bazénu 28 °C. Otevřela jsem si na netu snad všechna větší města - bohužel ne všechny plavecké bazény v těchto městech uvádějí teplotu vody. Takže těch, které mají 28 °C, je určitě mnohem více. Dala jsem si práci, abych přehledně rozepsala teplotu v plaveckých, rekreačních, dětských bazénech. Myslím, že měst, kde mají vyšší teplotu ve všech těchto kategoriích je hodně, takže nepředpokládám, že by plavci měli s teplejší vodou problém. 

   Hodnotím kladně, že město se snaží najít řešení, takže v září míní zkušebně zvýšit teplotu vody o stupeň. Jen se obávám, že týden je dost krátká doba, pokud by se měl projevit vyšší zájem ze strany lidí, pak by asi měla být zkušební doba aspoň 2-3 týdny, aby mohlo více lidí naplánovat návštěvu bazénu dle svých časových možností. Ale to je jen můj osobní názor.

   Seznam měst, u kterých byla uvedena teplota vody v jejich bazénu a dosahovala hodnoty minimálně 28 °C:

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PRACHATICKOnews.cz nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PRACHATICKOnews.cz

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...