Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Otevřeme diskusi o teplotě vody v plaveckém bazénu

 PRACHATICE - 13. června 2014 - 10:19 - Ráda bych prostřednictvím Internetového deníku PRACHATICKOnews.cz otevřela veřejnou diskuzi ohledně dostatečně teplé vody v krytém bazénu v Prachaticích.

 Martina Reinerová, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Městský úřad inicioval anketu, ve které se občané mohou písemně přímo na pokladně bazénu vyjádřit k problému. Je to velmi chválihodné. Přesto si myslím, že velká část nespokojených občanů se této ankety nezúčastní - hlavně z časových důvodů nezajdou anketu podepsat. Ale pokud by se mohli vyjádřit třeba na PRACHATICKOnews.cz, tak by to mnozí udělali.

   Problém teploty vody v krytém bazénu není absolutně zanedbatelný. I mne osobně tato situace trápí. Do Prachatic jsem se před deseti lety přistěhovala z Moravy a v místě bývalého bydliště jsem byla pravidelným návštěvníkem bazénu. Moderní bazén s dostatečně teplou vodou /29 stupňů/ dával záruku, že návštěvnost bude velká a byla. Taktéž kousek za hranicemi ve Freistadtu jsem ráda navštěvovala bazén s teplou, krásně modrou vodou a umělými vlnami a teplotou 29-30 °C. K tomu větší počet sušáků zdarma. Jsem přesvědčena, že takto funguje i hodně bazénů v Česku.

   Proto jsem byla velmi ráda, že i v Prachaticích nedaleko bydliště je bazén. Bohužel jsem ho navštívila jen dvakrát a pochopila jsem, že zde radost z plavání nezažiji. Voda studená, chladno. Proto mne zajímalo, jestli je to jen má přecitlivělost, protože údajně měla být teplota vody 28 st, ale podle mne byla podstatně nižší.

   Začala jsem se o tuto záležitost zajímat a zjistila jsem, že nespokojenost lidí je větší, než jsem si myslela. Proto jsem udělala podpisovou akci a během jen pár dnů, kdy jsem se tomu věnovala v omezeném čase, se podepsalo přes 60 nespokojených lidí /podotýkám, že tu mnoho lidí neznám, protože jsem pracovně převážně mimo region/. To mne utvrdilo v tom, že nespokojených lidí bude víc než dost.

   Mnozí byli také přesvědčeni, že avizovaných 28 stupňů tam nemohlo být a že i jejich děti se jim vracejí nachlazené. Mnozí - a není jich málo - jezdí raději do jiných měst.

   Proto se ptám, jestli je v pořádku, aby občané tohoto města nemohli VŠICHNI, kteří chtějí, využívat bazén a museli vynakládat další finanční prostředky na cestu do jiných měst?

   Údajně má být bazén hlavně pro plavce. Ale i v jiných městech /Rožnov pod Radhoštěm a Freistadt/ chodí do bazénu trénovat sportovci a není to na překážku, aby byla dostatečně teplá voda. Jak mi odpověděl vedoucí z Rožnova pod Radhoštěm: "Preferujeme zájem všech obyvatel." Myslím, že není možné, aby byla velká část obyvatel vyřazena z možnosti plavat.

   V současné době každý druhý občan trpí bolestmi zad a měl by tedy především plavat, zvětšuje se počet lidí zápasících s nadváhou a jiné sporty jsou finančně nedostupné, chtěli by aspoň chodit plavat, ale studená voda je odrazuje. Myslím, že i vedení bazénu by si mělo uvědomit, že by se návštěvnost, tedy i zisk, zvýšily.

   Znovu opakuji, že jsem ráda a vážím si toho, že pan místostarosta Zeman společně s vedením bazénu se o problém začali aktivně zajímat. Přesto si myslím, že by měli dostat možnost vyjádřit se k věci i lidé, kteří-ať už z jakýchkoli důvodů se nebudou moci ankety zúčastnit, aby tedy se případně vyjádřili tady na stránkách PRACHATICKOnews.cz.

   Jsem přesvědčena, že vyřešení tohoto problému by vedlo k dalšímu zvýšení spokojenosti občanů tohoto jinak krásného a pro život velmi příjemného města. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...