Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Pro střelnici by měla radnice hledat nové lepší místo

 PRACHATICE - 9. dubna 2014 - 15:00 - Ani mě - prachatické naplavenině - bydlící třicet tři let v našem bezesporu krásném městě nenechává v klidu rozhodování našich radních a zastupitelů "kam sní" - se střelnicí. Ta je oprávněným trnem v oku všem, kteří mají v této lokalitě postavený rodinný dům.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Žil jsem v domnění, že se počítá v územním plánování města s propojením rodinných domů na Cvrčkově a na Osecké a tím vznikne rezidenční zóna, ve které se majitelé domů řídí určitými pravidly. V místech, kde by měly v budoucnu stát další rodinné domky, bych čekal vybudování např. dětského hřiště, prodejny anebo parku. Z pochopitelných důvodů by měla střelnice, potažmo střelecký klub, ustoupit a dát přednost již zpracované studii na budování ZTV pro rodinné domy.

   I stěhování střelnice k Rybníčku, v místech, kde rozjely Městské lesy Prachatice úspěšný projekt přírodní rezervace, je podle mého názoru špatné řešení. Napadá mě hned několik možností, které by mohly napomoci při rozhodování - "kam s ní" ( střelnicí).

   Jedna z možností je přestěhovat střelnici na bývalou vojenskou střelnici pod Kahovem. Možná by se za renovaci staré střelnice i ušetřilo. Další pozitivní informací pro střelce je, že by mohli jezdit střílet po dohodě s panem Těsnohlídkem do již zkolaudované střelnice v Hracholuskách.

   Nebránil bych se ani myšlence udělat ze stávající otevřené střelnice uzavřenou, halovou, dokonale odhlučněnou střelnici i když by asi stouply náklady na provoz kryté střelnice. Ale stále je to menší zlo, než zatěžkávat přírodu další stavbou a přesouvat střelnici někam jinam.

   Ať už se rozhodnou radní a zastupitelé jakkoli, měli by zvážit všechny možné varianty a snad jim v rozhodování pomůže i tento můj názor.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...