Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Financování sportu je prostě nevděčný problém

 PRACHATICKO - 29. března 2014 - 12:00 - Rozdělování finančních prostředků na sport je vždycky problematické a s pravidly „bojují“ všude a nikdy nebudou spravedlivá. Stejné je to i u všech anket, například Sportovec okresu, kraje a dalších. Když čtu příspěvek Míry Lorence, napadá mě, že je v něm vlastně mimo otázek i odpověď.

 Vladimír Vácha, Vimperk

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Jestliže podporuji družstvo v kolektivním sportu, nemohu se dívat na to, že je v něm několik přespolních, ale reprezentuje Tatran. Takže jestliže na jedné straně vyjadřuji takovouto podporu, nemohu u jednotlivců, členů místních oddílu říkat ne, bydlí jinde. Takže je potřeba zřejmě jasně říci: podporujeme reprezentaci města, nebo sportovce?

   Stejné je to třeba ve Vimperku, kde se rozcházejí názory na to, jestli podporovat cyklisty z MTB, když mají podporu od školy a jsou odjinud, stejně jako někteří lyžaři. Opravdu není jednoduché najít kriteria, lze se jen rozhodnout ,o co mi jde.

   Těch kriterií se dá vymyslet spousta. Ve Vimperku, kde město dává na sport přibližně polovinu prostředků co Prachatice, se prostředky rozděluji podle počtu mládeže v oddílech a část prostředků schvaluje město na pořádání sportovních soutěží. Pořadatelství soutěží by pole mě nemělo odčerpávat prostředky, s tím by se měli vyrovnat pořadatelé sami.

   Je to prostě nevděčný problém v době, kdy se zcela rozbil dosavadní systém financování sportu, víceméně se řeší pouze vrcholový sport a podobné věci jako cirkus na Letné při OH v Soči.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...