Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Podporovat jen místní sportovce je nespravedlnost

 PRACHATICE - 26. února 2014 - 13:42 - Jako každým rokem obsahuje rozpočet města Prachatic kolonku Finanční podpora sportu pro rok 2014. Celková finanční alokace pro činí 1 500 000,- Kč. Není jednoduché spravedlivě rozdělit uvedenou částku mezi sportovce. Je chvályhodné, že radní a zastupitelé na sportovce myslí a snaží se jim pomoci.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Nevím ovšem, jestli jsem pochopil správně některé body (podmínky) žádosti o grant. Jednou z podmínek je, že každý sportovec, který chce být zařazen do programu, musí mít trvalé bydliště v Prachaticích nebo ve spádové obci.

   A tady vidím určitou komplikaci - možná nespravedlnost - ke sportovcům majícím trvalý pobyt mimo Prachatice. Nejsem schopen například jako fotbalový trenér vysvětlit svým svěřencům, kteří jsou z Netolic, Šumavských Hoštic atd., že i když hrají za Tatran Prachatice, tak nemají na peníze z grantu nárok, protože nemají trvalý pobyt v Prachaticích.

   Je běžné, že nejeden trenér sáhne pro šikovné, talentované dítě na vesnici a nebo do vzdálenější obce. Podle vlastních zkušeností vím, že mnohdy si vesnické děti víc váží možnosti reprezentovat prachatický oddíl než ty prachatické.

   Jestli chceme podporovat sportující mládež, tak bychom měli tyto kontraproduktivní podmínky z grantového programu vyškrtnout. Potěší mě racionální argumentace všech, kteří obhajují tuto, pro mě nesmyslnou, podmínku.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...