Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Zamykání kvůli zlodějům je proti požárním předpisům

 NÁZOR - 17. ledna 2014 - 12:19 - Reaguji na článek: Na Prachaticku řádí vykradači sklepů - Policie varuje a radí. Jako předseda bytové komise si dovolím upozornit na zamykání vchodových dveří bytových domů. Takový způsob, jak ochránit svůj majetek, je z hlediska požárních předpisů nepřípustný (pokud není další únikový východ).

 Petr Kneifl, předseda bytové komise rady města 

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Zamykání vchodových dveří je nejjednodušším i relativně efektivním řešení, nicméně je třeba brát v úvahu, že zamčené dveře sice zabrání krádeži, ale také mohou zabránit úniku osob z požárem ohroženého objektu nebo naopak zkomplikovat zásah hasičů.

   Dle legislativy a českých technických norem je nutno vytvářet podmínky pro hašení požárů a záchranné práce. K provedení evakuace osob, zvířat a materiálu a k provedení záchranných prací musí být trvale volně průchodné komunikační prostory (chodby, schodiště apod.), které jsou součástí únikových cest, tak aby nebyla ohrožena evakuace nebo záchranné práce.

   Vchodové dveře jsou součástí komunikačního prostoru – únikové cesty, jejich uzamčením dochází k porušení zákona a vyhlášky o požární prevenci. Únikové cesty musí umožnit bezpečnou a včasnou evakuaci všech osob z požárem ohroženého objektu nebo jeho části na volné prostranství a přístup jednotek do prostorů napadených požárem.

   Obyvatel domu je vybaven klíči, kterými si může odemknout, ale požadavky na evakuaci se vztahují na všechny osoby, které se v objektu nacházejí, např. návštěva nebo pracovníci údržby.

   Doporučuji se obrátit na odbornou firmu, která se zabývá požární ochranou. Jako řešení možno navrhnout panikové kování nebo klíč od únikové cesty v krabičce (dle legislativy) v blízkosti východu. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...