Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: V prachatických oddílech je řada výborných trenérů

 PRACHATICE - 8. ledna 2014 - 15:39 - Jako trenér - sportovec reaguji na článek pana Vladimíra Váchy z Vimperka (zde). Pan Vácha má 100% pravdu co se sportovišť a jejich vybavení v Prachaticích týká. Máme to u nás v Prachaticích opravdu hezké a netýká se to jen sportovišť.

 Miroslav Lorenc, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Nemohu ovšem souhlasit s tvrzením pana Váchy, že sportoviště v Prachaticích nejsou dostatečně využívány a že prachatické sportovní kluby vychovávají méně kvalitní sportovce, než ty vimperské. Nerad bych sklouzl do konfrontačního srovnávání sportovců mezi městy Vimperkem a Prachaticemi.

   Jako trenérovi triatlonistů ŠUTRI Prachatice se mi podařilo vychovat sportovce, kteří reprezentovali Českou republiku v triatlonu na ME ve Španělsku ale i na MS juniorů v Číně. V prachatických sportovních klubech je řada výborných trenérů, kteří léta odvádí kvalitní práci, ovšem doba trénování za éry například pana Čejky je definitivně pryč. Sport a sportování vidím v hektické porevoluční době trochu jinak než pan Vácha. Osobně mě těší, že v Prachaticích sportuje nepřeberné množství sportovců, od lyžování počínaje, po šachy konče.

   Silné jsou oddíly, které pracují s mládeží fotbal, tenis, plavání, lyžování, stolní tenis, taneční skupiny, atletika, gymnastika, triatlon, judo, vodáci, karate a další. Sportovní "rodinu" rozšiřují sportovci senioři hokejbal, sálová kopaná, volejbal, jóga a různé menší skupiny sportovců nadšenců, které mají pravidelné tréninky.

   Podle mého názoru není měřítkem sportující veřejnosti výkonnost, ne každý se stane mistrem světa, ale já osobně považuju za sportovce všechny, kteří se aspoň dvakrát až třikrát týdně protáhnou v bazénu a nebo při volejbalu. U sportujících dětí stačí, když chodí systematicky 2-3x týdně na nějaký sportovní kroužek - trénink.

   Tolik jenom na vysvětlenou z mého pohledu sportovce a trenéra. Všem trenérům držím palce v jejich nelehkém úkolu, někoho něco naučit a vychovat férové sportovce. Všem sportovcům přeji hodně trpělivosti a vytrvalosti a ať už se rozhodnou pro jakýkoliv sport, určitě neprohloupí.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2014, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...