Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Proč nádherný areál neprodukuje úspěšné sportovce?

 PRACHATICE a VIMPERK - 4. prosince 2013 - 15:13 - Přečetl jsem si článek o otevření dalších dvou hřišť ve sportovním areálu a musím říci, že Prachatičáky obdivuji. Zvlášť proto, že jsem se na mnoha věcech podílel.

 Vladimír Vácha, Vimperk

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Třeba právě na výstavbě dnes rekonstruovaného volejbalového areálu, herny stolního tenisu, bývalé ubytovny, tenisových kurtů, vytápění fotbalových kabin, obnovy atletické dráhy, výstavby plaveckého bazénu.

   Dnes si na mě nikdo nevzpomene, ale mám alespoň dobrý pocit a radost, když vidím, jak areál dále krásní.

   Na druhé straně jsem trochu smutný z prachatických sportovců. Když jsem se zúčastnil letošního vyhlašování talentů okresu, ve sportovní kategorii Prachatické jednoznačně převálcovali sportovci z Vimperka.

   Přemýšlel jsem, jak je možné, že Vimperk má dnes lepší mladé fotbalisty, skvělé lyžaře, hokejisty, cyklisty, gymnastky, když právě podmínky - především hřiště a tělocvičny - jsou mnohem horší. Došel jsem k názoru, že samy podmínky úspěchy nezaručují.

   V Prachaticích odešla generace lidí, kteří sportu věnovali to nejlepší. Namátkou vzpomenu celou partu kolem fotbalu, partu kolem Domu dětí, pana Čejku, Červenku, Neužila a mnoha dalších a těch, kteří je měli nahradit, je málo.

   Když naopak vidím aktivitu vimperských trenérů a organizátorů, mám radost, že město, kde nyní žiji, je skutečně městem sportu a sport Vimperk skvěle reprezentuje.

   Když se vrátím k článku, který mé úvahy vyprovokoval - je tam strašně důležitá věta o tom, že prachatičtí už dnes přemýšlejí o dalších zařízeních, připraví se a pak využijí případných možností.

   Když se podívám ve Vimperku na tréninkové hřiště fotbalu, atletickou dráhu, mnoho let diskuzí o plaveckém bazénu, je mi smutno.

   Kdyby se tak podařilo dát schopnosti obou měst dohromady. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...