Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 NÁZOR: Potřebujeme kompostárnu a dobře že ji připravujeme

 PRACHATICE - 24. října 2013 - 15:02 - Svůj příspěvek nebo postřeh začínám Nerudovskou otázkou "kam s ní"? Zde se však nejedná o matraci. Každý, kdo má zahrádku, zahradu a nějaký ten travnatý plácek kolem domu, řeší každoročně problém, kam s posekanou trávou!

 Miroslav Lorenc, Prachatice

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   K trávě se přidá odpad nepotřebné vegetace (větvičky keřů, květiny, větve stromů atd.) a velké hromady rostlinného odpadu se začnou vršit. Někdo si založí na zahradě vlastní kompost (když má místo), ví, že kvalitní zemina se mu bude ještě hodit, jiný naloží odpad (trávu) na kolečko a vyveze ji někam do přírody (za barák...). Rezidenční zóna rodinných domů na Osecké je toho "zářným" příkladem.

   Nabízí se otázka, co město, potažmo Technické služby, udělalo/y nebo dělají se zdánlivě banálním problémem přírodního odpadu? Proč nemáme v Prachaticích kompostárnu?

   Vedení Technických služeb Prachatice usiluje o postavení kompostárny již od roku 2005. Víme jak to v naší rozlohou malé, ale" byrokraticky velké" zemičce chodí! Komplikace s pozemkem, kde by měla kompostárna stát, politická vůle-nevůle zastupitelů a samozřejmě cena za dílo, která je v dnešní době rozhodující. Uvedl jsem jen několik základních bodů, proč již kompostárna nestojí. V letošním roce 2013 se "ledy pohnuly" a realizace výstavby prachatické kompostárny je na spadnutí.

   Odhodlání Města a vedení TS Prachatice, hodiny práce s přípravou projektové dokumentace a jiných náležitostí, budou snad završeny v roce 2014 realizací již dávno zpracovaného projektu kompostárny.

   Jsem přesvědčen, že to nebude špatná investice pro všechny, kteří v našem městě žijeme, bydlíme a pracujeme. A hlavně bude vyřešen problém "kam s ní...."

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Redakce PrachatickoNews nabízí v rubrice Názory každému možnost vyjádřit svůj názor nebo komentář na vše, co se týká dění ve všech městech a obcích Prachaticka. 

Stačí poslat na naši adresu e-mail - do předmětu uveďte slovo Názor. Kontakty na redakci lze najít i v zde. Uveďte také prosím své celé jméno a město, ze kterého jste.

Redakce si vyhrazuje právo odmítnout zveřejnit urážlivé a hanlivé příspěvky nebo texty, jejichž zveřejnění by odporovalo zákonům a dobrým mravům. 

Tomáš Přibyl, šéfredaktor PrachatickoNews

 

TOPlist

Více...

Více...

Více...