Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  Počasí  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 
Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.foto-show.cz

Stačí kliknout a uvidíte více.

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 FOTO: Noční fota prachatického fotoklubu září v Dolní bráně

 PRACHATICE - 30. ledna 2013 - 11:23 - Šerosvit vítal a provázel v úterý 29. ledna v podvečer v prachatické Galerii Dolní brána návštěvníky vernisáže další výroční výstavy fotografií členů Fotoklubu F 2,8 Prachatice. Jistě proto, že výstava nese název Noční foto. I v šeru jsme postřehli, že mezi hosty byl na této první letošní výstavě v galerii už tradičně také starosta Prachatic Martin Malý. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Vernisáž provázelo po vzoru loňského otevírání výstavy několik vtipných i lehce poučných scének a promítání speciálně snímaných obrázků noční krajiny. Nechyběl ani rozhovor předsedy fotoklubu Jiřího Luxe s fotografem Jirkou Bžochem, který se tomuto druhu fotografie věnuje. Působivé bylo i představení autorů se svícemi v rukou. Třeba říci, že prachatická kulturní veřejnost má fotografie i členy fotoklubu ve značné a trvalé oblibě a bylo to vidět i na velkém počtu příchozích.

   Název výstavy plně vystihuje její zaměření. "Téma Noční foto jsme si stanovili dlouho předem, a to tak, že jsme dali přednost tématu tvorby jedné skupiny z našeho klubu, která se mu věnuje, a na ostatních jsme nechali, jak se s úkolem poperou," uvedl předseda Fotoklubu F 2,8 Prachatice Jiří Lux.

   Návštěvníci najdou na výstavě, které potrvá do 27. února, 58 fotografií od jedenácti autorů, členů fotoklubu F2,8 Prachatice. Jmenovitě to jsou: Eva Matysová, Pavel Bače, Milan Batysta, Jiří Bžoch, Luděk Jánoš, Jirka Lux, Milan Maxa, Zdeněk Přibyl, Aleš Stříbrský, Ivan Štětina a Radek Štumpauer.

   "Podle mého mínění se autoři s tématem noční fotografie vyrovnali velmi dobře, i když posouzení je samozřejmě na každém návštěvníkovi," řekl předseda fotoklubu Jiří Lux. Spokojeni s vystavenými obrázky byli i  pravidelní návštěvníci vernisáží, manželé a lékaři Josef a Helena Sternovi, kteří zároveň oceňují skutečnost, že výstavy prachatického fotoklubu mívají jednotné téma. Řada zejména mladých lidí se zajímala přímo u autorů o techniky, kterými jednotlivé snímky vznikaly.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2013, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...

Více...

Více...