Hlavní strana
 

Zprávy   Kriminalita   Publicistika   Kultura   Fotoreportáže   Inzerce   Názory   Počasí   FACEBOOK   Sportovní odkazy

 
Reklama u nás se vyplatí. Více...

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Stačí kliknout a uvidíte více.

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 

www.prachatickonews.cz - Kultura

 OBRAZEM: Netolické léto uvedly fotografie, hračky i kouzelník

 NETOLICE - 2. května 2012 - 16:34 - Zahájení letní turistické sezóny připadlo v Netolicích tradičně na 1. května. V zaplněné výstavní síni Muzea JUDr. Otakara Kudrny přivítala jeho ředitelka Dana Liščáková prvního náměstka hejtmana Jihočeského kraje Františka Štangla, starostu Netolic Oldřicha Petráška a prasynovce zakladatele netolického muzea Otakara Kudrnu. Společně zahájili výstavu fotografií Vladimíra Hrabáka Retrospektiva a otevřeli pro veřejnost výstavu hraček z dávné i nedávné historie nazvanou Kdo si hraje, nezlobí.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

Reklama u nás se vyplatí. Více...    www.dre-kon.cz

   Bohatý letošní program kulturních, turistických, sportovních a společenských akcí v Netolicích už začal. "Při Pohádkovém dnu s pohádkovým králem Zdeňkem Troškou jsme u nás na náměstí měli v polovině března najednou 1700 lidí a 600 pohádkových postaviček a strašidel," uvedl netolický starosta Oldřich Petrášek.

   Zároveň pozval veřejnost na některé akce, které jsou připraveny. Budou to například 7. května oslavy 67. výročí osvobození republiky nebo 26. května Staročeský řemeslný jarmark, jehož součástí bude i příjezd výletního vlaku Peklík z Českých Budějovic. Sezónních výletních vlaků přijede letos do Netolic možná až osm. Na programu bude dále třeba Hradozámecká noc, vystoupení netolického divadelního spolku Tyl, Netolické dostihy a další řemeslný jarmark. Podrobně se s programem akcí na Netolicku můžete seznámit zde.

   První náměstek jihočeského hejtmana František Štangl ocenil, že se v Netolicích dobře pečuje o historii a odkaz JUDr. Otakara Kudrny. "Náš Jihočeský kraj se také snaží podle možností přispívat na tuto záslužnou činnost, například na restaurování mobiliáře," řekl František Štangl. "Dnes jsme se tu sešli, abychom otevřeli výstavu působivých fotografií Vladimíra Hrabáka z Prachatic a okolí a novou výstavu hraček. Současně tak zahajujeme novou turistickou sezónu. Přeji vám všem příjemné zážitky z pozorné prohlídky netolického muzea," uvedl vicehejtman František Štangl.

   Výstavu fotografií Vladimíra Hrabáka, dlouholetého vedoucího odboru výstavby prachatické radnice a citlivého fotografa, zahájil ředitel Prachatického muzea Pavel Fencl. "Inženýr Vladimír Hrabák zná Prachatice velmi dobře po výtvarné i technické stránce a jeho fotografiím je to viditelně ku prospěchu. Motivově jim dominuje ve všech ročních obdobích snímaný prachatický kostel sv. Jakuba, který činí město monumentálním. Jsou to dokumentární fotografie s vysokou přidanou hodnotou. A tou je láska, s jakou byly vytvářeny," řekl Pavel Fencl.

   Účastníci vernisáže obou výstav se nakonec dočkali i kouzelníka. Svým uměním potěšil malé i velké Jaromír Popiel z Prachatic. Zájemci si také mohli venku dosytosti zajezdit na koních.   

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368

 

TOPlist

 

 

Více...

Více...

Více...

 
Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2012, Všechna práva vyhrazena
Redakce - Reklama