Hlavní strana
 

Zprávy - Kriminalita - Publicistika - Kultura - Fotoreportáže - Pozvánky - Inzerce - Názory - Počasí - FACEBOOK - FOTBAL - HOKEJ - SKI KLUB

 
Stačí kliknou a budete v naší půjčovně.

www.foto-show.cz

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Stačí kliknout a uvidíte více.

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 

www.prachatickonews.cz - Kultura

 Obrazem: Předvánoční koncerty volarské ZUŠ

 VOLARY a LENORA - 19. prosince 2010 - 11:58 - Volarská ZUŠ ukončila sérii adventních koncertů čtvrtečním finále ve Volarech a závěrečným koncertem v lenorské sokolovně o den později. 

 Text a foto: Ladislav Beran 

Reklama u nás se vyplatí. Více...    Vstupte do našeho světa...

   Tak jak v dnešních dnech čteme, že ten či onen zpěvák, či zpěvačka vyprodal Lucernu, tak volarští mladí umělci zaplnili opět po roce místní kinosál do posledního místečka. Tatínci s maminkami, babičky, dědečkové, kamarádi a mnozí volarští občané přišli na vánoční koncert ZUŠky.
Adventní věnec, vánoční strom a krásné vánoční melodie se nesly volarským kinosálem. 

   Koncert zahájila učitelka Petra Kaczková, která pozdravila všechny v sále, pozdravila zástupce radnice Romana Kozáka, který si společně  manželkou nenechal ujít tento krásný večer, dále přivítala Víta Pavlíka ředitele ZUŠ Volary a všem popřála krásný zážitek. 

   Volarský koncert zahájil komorní sbor tradiční vánoční písní Rolničky a naladil všechny v sále. Dále vystoupily pěvecké sbory Poupátka a Poupata, sólisté pod taktovkou sbormistryně Dany Koldinské a hráči na jednotlivé nástroje. 

   Jak je již zvykem, Volarští si na svůj domácí vánoční koncert zvou významného hosta a nebylo tomu jinak ani letos. Hosté to tentokráte neměli daleko a kolegy hudebníky přijel pozdravit  Klarinetový soubor z Prachatic. Čtyři mladí chlapci s těmito nástroji zahráli melodie Jeana Michaela Trotouxea, Wolfganga Amadea Mozarta a Henryho Manciniho. Ukázali, že právem patří mezi vyhledávané umělecké těleso a ne náhodou  jim patří i mnohá ocenění, kterými se mohou pyšnit. Byl to skvělý hudební zážitek a dlouho trvající potlesk si zasloužili. 

   Závěrečnou skladbou Narodil se Kristus Pán celý nádherný téměř dvouhodinový večer skončil. Závěrečné poděkování všem umělcům a kytička pro všechny učitele ZUŠ Volary byla tím nejhezčím před vánočním pohlazením. 

   V pátek v podvečer zajížděla ZUŠ Volary na tradiční vánoční koncert do Lenory, kde má detašované pracoviště, kam dvakrát týdně dojíždí učitel František Zach a tak hlavně domácí umělci byli středem pozornosti plné sokolovny. 

   Místní žáci ukázali, že hudební nástroje ovládají velmi dobře. I zde zněly vánoční melodie a koledy, přes hudbu Johana Sebastiana Bacha, Wolfaganga Amádea Mozarta až po současné tvůrce. Žáci zahráli na trubky, klavír, flétny a keybordy moc hezky a potlesk, kterého se jim dostalo, byl tím pravým povzbuzením do další práce.  

    Program uváděla Petra Kaczková a jako host vystoupil pěvecký sbor Poupata se sólisty, hráči na hudební nástroje z Volar a nechyběl ani dechový orchestr ZUŠ, který celý večer uzavřel spolu se sólisty písní Šťastné vánoce. 

   Volarským poděkovala za překrásný večer za spolek Lenorských žen, který tradičně vánoční koncert v obci připravuje, Anděla Slobodníková a poděkování přišlo i od paní starostky Jaroslavy Krnákové. Obě všem také popřály krásné vánoční svátky a hodně pohody a zdraví v roce 2011. 

   Volarské ZUŠ přejme hodně úspěšný rok 2011 a šťastné a krásné vánoční svátky. 

Máte informace stojící za zveřejnění? Nečekejte až zavoláme a ozvěte se nám sami.

Napište nám e-mail nebo volejte:

+420 724 576 434 a 

+420 607 640 368

 

 

Více...

facebook

Více...

 
Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2010, Všechna práva vyhrazena
Redakce - Reklama