Hlavní strana.
 

Zprávy - Reportáže - Rozhovory - Kriminalita - Publicistika - Sport - Kultura - Fotoreportáže - Pozvánky - Inzerce - Názory - Počasí

 
Stačí kliknou a budete v naší půjčovně.

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Reklama u nás se vyplatí. Více...

Stačí kliknout a uvidíte více.

Reklama u nás se vyplatí. Více...

 

 

 

 

www.prachatickonews.cz - Kultura

  Přehlídka umění z minulých ročníků Salve

 PRACHATICE - 29. července 2009 - 19:10 - Zimní zahrada prachatické radnice se stala nově místem mezinárodní přehlídky výtvarných prací, které vytvořili umělci při minulých třech ročnících výtvarné dílny Salve Prachatice. Návštěvníci si je tu mohou prohlédnout do pátku 31. července. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

Stačí kliknout...     Reklama u nás se vyplatí. Více...

   Přehlídku zahájili v úterý 28. července v podvečer vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Růžena Štemberková a prachatický radní a bývalý starosta Miroslav Bojanovský. "Vždy skvěle obsazený mezinárodní umělecký workshop Salve Prachatice můžeme každoročně pořádat díky významné finanční podpoře Evropské unie," zdůraznila při vernisáži Růžena Štemberková.

   První ročník prachatické výtvarné díly se uskutečnil v roce 2006. Umělci při její tehdejší premiéře tvořili na téma Prachatice - Brána Šumavy. V následujícím roce ho vystřídalo téma Svatý Jan N. Neumann a loňskému roku patřilo téma Prachatice renesanční. Letos pokračuje výtvarná dílna na počest města Prachatic tvorbou v duchu tématu Prachatice - Pasov a Zlatá stezka. Díla, která se při letošní čtvrté výtvarné dílně právě rodí na plátnech nebo pod řezbářskými dláty, budou od 4. srpna vystavena v přízemí Galerie Otto Herberta Hajka na prachatickém Velkém náměstí.

   Až do konce tohoto týdne si mohou milovníci umění prohlédnout v zimní zahradě výběr prací z předchozích ročníků Salve Prachatice. Svými obrazy se jim představují Vít Vavřinec Pavlík, Vladimír Šavel, Matouš Vondrák, Zdeněk Harazin, Jana Kamila Mašíková, Hubert Huber, Jan Samec, Luděk Stukbauer, Josef Synek, Lenka Maliská, Hinrad Mayrhofer, Helga Mader, Max Lehner, Theodor Buzu a Viktor Hristov. Návštěvníci přitom mohou posoudit různé výtvarné styly i techniky, kterými se umělci zhostili svého úkolu emotivně pozdravit Prachatice. 

   Výstava bude v zimní zahradě v první patře prachatické Nové radnice otevřena do 31. července v pracovní době městského úřadu.

Pro zvětšení stačí na fotografii kliknout

Při zahájení výstavy zprava Miroslav Bojanovský a Růžena Štemberková

Zvětšit

O hudební program při vernisáži se postaral Klarinetový soubor.