Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Vyřiďte doma, že kapela SPOLEKTIV vydává své třetí album

 PRACHATICE - 2. října 2019 - 21:11 - Jihočeská multižánrová kapela Spolektiv přichází po třech letech s novým autorským albem Vyřiďte doma. Album představí na koncertním turné, které kapelu zavede v sobotu 18. října také do sklepů Staré radnice v Prachaticích. Vystoupí tady od 19:00.

 Připravil: (zp)

    www.dre-kon.cz

   "V Albu Vyřiďte doma nabízí Spolektiv v pestré směsi šestnácti nových písní prolínání žánrů, promyšlené instrumentální party i originální autorské texty. Nové album představí na koncertním turné po devíti místech celé České republiky, které zahájí 11. října v Českých Budějovicích. Následovat bude Jihlava, Tábor, Praha, Ostrava a další města včetně Prachatic. Za posledních pět let má kapela za sebou více než 200 koncertů a festivalových vystoupení po celé ČR. V roce 2018 se stala vítěznou kapelou 58. Zlín Film Festivalu," píše se v textu, který nám zaslala PR manžerka kapely Rena Horvátová.   Novými nahrávkami překračuje kapela hranice stylů a sází na neotřelé prolínání rocku, jazzových motivů, šansonu a folku v kombinaci s lyrickými i prozaickými texty, které se pohybují na tenké hranici mezi vážnými životními otázkami a humorem.

   „Vždy se těšíme na okamžik, kdy mezi kapelou a posluchači přeskočí pomyslná jiskra a oběma směry začne proudit neskutečná energie,“ říká jeden z jejích lídrů Martin Jančura. „Instrumentálně i textově jsme tentokrát sáhli do nových vod a věříme, že posluchače překvapíme propracovaností nástrojových partů, pestrostí stylů i texty na témata, která od nás ještě nezazněla,“ dodává frontman Jaroslav Hnízdil.   Pětičlenný Spolektiv hraje a zpívá výhradně autorskou hudbu s použitím klasických kytar, dechových nástrojů, šestistrunných baskytar, perkusí i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. Kapela je držitelem specifického českého rekordu, potvrzeného pelhřimovskou agenturou Dobrý den – mezi vydáním jejího prvního a druhého alba uběhlo 21 let, 5 měsíců a 27 dnů. Současné třetí album pak přichází po třech letech. Důvodem dlouhé nahrávací pauzy bylo zastavení činnosti Spolektivu v roce 1995 a její obnovení až v roce 2014.

   „S novými nápady a životními zkušenostmi jsme se před šesti lety pustili znovu do hraní. Nezůstali jsme však u původního konceptu převážně folkové kapely a s novou tvůrčí vlnou oslovujeme širší posluchačské skupiny napříč žánry. To klíčové, co naše posluchače spojuje, je zájem o kvalitní autorskou hudbu v autentickém podání. Pokaždé nás znovu fascinuje, jak naše koncerty dokážou propojit různé skupiny lidí s různými hudebními preferencemi,“ říká Jaroslav Hnízdil.   Název alba Vyřiďte doma vysvětluje Jaroslav Hnízdil jako obrat ke svým blízkým, k rodině. Vzkaz domů, že je vše v pořádku. „Je to poselství prostřednictvím jiných, důvěryhodných osob, kterým lze věřit. Přeneseně vyřizují doma, že naše hudba se vyvíjí, je poctivá a kdo ji slyšel, vám to rád potvrdí. A i když s vámi doma někdy nejsme, myslíme na vás a můžete být za to, co děláme, na nás pyšní,“ dodává.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist