Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Klarinetový soubor Prachatice vystoupí s japonskými partnery

 PRACHATICE - 12. srpna 2019 - 13:53 - Speciální koncerty připravuje s japonským orchestrem Klarinetový soubor Prachatice, který ani v druhé polovině prázdnin nezahálí. Prachatičtí hudebníci, jejich zasloužená sláva už překračuje hranice Evropy, se na nich představí hudbymilovné veřejnosti v Praze a v Českém Krumlově. Informoval nás o tom umělecký vedoucí souboru Jan Hovorka.

 Připravil: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Japonský orchestr Sapporo Wood Winds Orchestra Japan, vedený uznávaným klarinetistou Hyroyukim Sato, a Klarinetový soubor Prachatice s hudebníky Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem, Vítem Neužilem a zpěvačkou Petrou Sovovou, připravují dva společné speciální koncerty. Budou se konat v Praze a Českém Krumlově.

   "V Českém Krumlově proběhne koncert 25. srpna od 14:00 hodin v Městské knihovně, v prostorách Prokyšova sálu. Dva dny předtím se bude konat stejný koncert ještě v Praze, a to 23. srpna od 11:00 v Kostele sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí. Koncert je společným projektem japonského orchestru a našeho souboru pod záštitou pražské agentury Events Bohemia," uvedl Jan Hovorka.

   Oba soubory se setkaly při účasti na mezinárodním festivalu Young Bohemia před dvěma lety a nyní se představují českým posluchačům a zájemcům. V programu zazní skladby hudby vážné i populární, od hudebního baroka až po současnost. Nepochybně nás čeká opět skvělý hudební zážitek.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist