Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Plná Galerie Dolní brána si užívala Emu a Barboru Srncovy

 PRACHATICE - 21. června 2019 - 6:40 - Nad jiné příjemný podvečer si v prachatické Galerii Dolní brána v úterý 18. června užívali účastníci vernisáže výstavy prací Emy a Barbory Srncových. Naskytla se jim totiž poměrně vzácná příležitost těšit se ze společně přítomnosti obou známých výtvarnic, matky a dcery. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Po hudebním úvodu, o který se skvěle postaral Saxofonový soubor ZUŠ Prachatice, pozvala obě výtvarnice na doslova letně horkou scénu galeristka Šárka Hettnerová a hned jim také předala slovo. Okouzlení posluchači a diváci pak sledovali proud vyprávění ze života a spolupráce známých umělkyň, které se s chutí ukázaly jako docela normální ženy.

   "Máte ojedinělou příležitost vidět tady mámu, která na vernisáže už prakticky nechodí a obstarávám je většinou já se svým mužem," vysvětlila vzácnost okamžiku Barbora Srncová. A pak už vyprávění pokračovalo a diváci se mohli přesvědčit, že původně slovenské pořekadlo "Aká matka - taká Katka..." platí i u matky a dcery Srncových, které jsou podle znamení obě lvice. Rozdíly tu ovšem jsou, Barbora si oblékla šaty červené a Ema modré, a obě je také řádně převedly...

   Na podpisy obou výtvarnic se pak v Galerii Dolní brána stála dlouhá fronta. Jejich umění si můžete prohlížet na této už typicky prázdninové výstavě až do 6. září.    

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist