Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Zámek Kratochvíle zas rozkvete. Potěší i grafika Ivy Bukačové

 KRATOCHVÍLE - 15. května 2019 - 10:45 - Víkend, který je před námi, přiláká na Státní zámek Kratochvíle u Netolic milovníky květin v renezančních prostorách, a také vyznavače výtvarného umění. Potěšit se jimi budou moci na dvou samostatných a přesto souvisejících výstavách - Poezie květů a grafika Ivy Bukačové Na cestě.

 Připravil: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   "Tradiční výstavu květinových instalací v renesančních interiérech Státního zámku Kratochvíle nazvanou Poezie květů, si u nás mohou návštěvníci prohlédnout od 18. května do 24. května. Po sedmi ročnících výstav květinových instalací v zámku Kratochvíle, které vždy vyvolaly mimořádnou pozornost návštěvníků, v této pozoruhodné tradici pokračujeme. Květiny jsou věčnou inspirací. V údivu nad jejich krásou vznikaly verše, které vstoupily do písní, do našich duší a provázejí naše životy napříč staletími. Výstava chce v lehkých dotecích připomenout některé z nich," řekl nám o výstavě, která provoní zámek, kastelán Kratochvíle Vojtěch Troup.

   Výstavu připravila správa zámku Kratochvíle s pečlivou pomocí předních floristů, zahradnic významných památkových objektů Jihočeského kraje – zámku Třeboň, zámku Hluboká nad Vltavou, kláštera Zlatá Koruna a zámku Kratochvíle. Cennými zkušenostmi výstavu podpořil přední český florista Slávek Rabušic.

   Výstava bude přístupná veřejnosti denně včetně pondělí 20. května 2019 od 9.00 do 15.30 hodin. V sobotu 18. května nabídne správa zámku Kratochvíle jako doprovodný program od 20:00 hodin večerní procházku renesančními interiéry s květinovou výzdobou bez průvodce.

   "Zároveň s výstavou květinových instalací otevřeme 18. května v zahradním pavilónu Markéta komorní výstavu grafických listů a keramických objektů výtvarnice Ivy Bukačové nazvanou Na cestě,“ připojil další pozvánku kastelán Vojtěch Troup.

   Iva Bukačová se od svého univerzitního studia soustavně zabývá dějinami výtvarného umění. Její zájem ji přitom vede k obdivu a lásce k umění sakrálnímu. Její výstava na zámku Kratochvíle je výsledkem snahy o zachycení příběhů lidí z autorčina nejbližšího okolí, nikoliv však přímo, nýbrž prostřednictvím příběhů jejích jmenných patronů. Na výstavě se tak můžete setkat se sv. Kryštofem, sv. Antonínem nebo sv. Alžbětou.

   Výstava výtvarných děl Ivy Bukačové na zámku Kratochvíle potrvá do září. Bude volně přístupná při procházce zámeckou zahradou v návštěvních hodinách zámku.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist