Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Fotili svět a své práce teď ukazují ve starém pivovaru

 VLACHOVO BŘEZÍ - 5. května 2019 - 14:14 - Nová výstava ve starém pivovaru města Vlachova Březí má za sebou bezmála dva úspěšné týdny. A na vystavené fotografie na téma Fotili jsme svět se můžete přijít podívat až do konce září. A klidně přijďte s přáteli i víckrát, pěkných fotek je tu hodně a v objektu jsou i další výstavy a dokonce i restaurace.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Fotografové od Vlachova Březí - tak si říká volné sdružení autorů jak z města, tak okolí, těch co fotí ze záliby a k nim se přidávají i někteří profesionální autoři. "Jsme za to rádi, můžeme se jimi inspirovat a také se od nich něco přiučit," zaznělo při zahájení výstavy. Pravda ale je, že i fotografové z profese tu mají co obdivovat a mají příležitost ocenit řadu neotřelých nápadů.

   Parádní byla už vernisáž na Pondělí velikonoční. Výstavu za přítomnosti starosty Vlachova Březí Lubomíra Dragouna zahájil procítěný kulturní program a o její otevření se postarala dvojice hlavních organizátorů  - Helena Fraňková z Městské knihovny a fotograf Pavel Kluibr. Nechyběl ani tradiční fotografický kvíz, tentokrát v rozpoznávání zajímavých míst na světě, bohaté jako vždy bylo i donesené občerstvení.

   A protože tématem třetího ročníku výstavy Fotografové od Vlachova Březí bylo Fotili jsme svět, tento svět se ve zhutněné podobě skutečně rozprostřel na výstavních panelech pod trámovím bývalého pivovaru. Přesvědčí nás o tom nahlédnutí do listu vystavujících autorů a míst, kde fotili. Poskytl nám ho Pavel Kluibr a klidně ho přetiskneme v původní podobě:

Bače Pavel - Barma
Beneš Jiří - Thajsko, USA, Egypt
Dejmková Eva – Rumunsko a Irsko
Doskočil Jiří – Velká Británie
Florian Josef – Národní parky USA
Florianová Zdena – Istanbul, Francie, Itálie
Franěk Josef – Řecko, Tunis, Dominikánská republika
Froněk Miroslav – Madeira
Hovorková Petra – Norsko, Vysoké Tatry
Jánoš Luděk - Alpy
Kluibr Pavel – Skotsko
Kovář Roman - Itálie
Malina Václav - Německo
Polický František - předválečná Lybie
Přibyl Zdeněk – Chorvatsko, Itálie, Rakousko
Vojtíšková Olga – Madeira, Maroko, Nizozemí

   Současně byla vyhlášena témata výstavy Fotografů od Vlachova Březí pro příští rok. Tentokrát jsou hned dvě - Krásy přírody a Makro. "A pokud vás letošní téma Fotili jsme svět zaujalo, a já věřím i vidím, že ano, klidně fotografujte svět dál. Určitě se k tomuto tématu někdy, asi trochu později, vrátíme," řekl Pavel Kluibr. Dobrá věc se opět podařila!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist