Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Galerie Dolní brána vystavuje EXLIBRIS z mezinárodní soutěže

 PRACHATICE - 10. dubna 2019 - 23:59 - Exlibris nazývané také knižní značky vystavuje až do 3. května prachatická Galerie Dolní brána. V  obou výstavních patrech si návštěvníci mohou pozorně prohlédnout 382 exlibris z mezinárodní soutěže pořádané vloni v Praze u příležitosti 37. kongresu FISAE - Mezinárodní federace exlibristických společností.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

    www.dre-kon.cz

   Výstavu zahájila galeristka Dolní brány Šárka Hettnerová. O hudební doprovod vernisáže se postaral Šimon Daniel se svým učitelem Jakubem Weissem, ředitelem Základní umělecké školy v Prachaticích.

   Odborného úvodu k výstavě se ujal grafik, malíř a fotograf Miroslav Petřík z Týna nad Vltavou, kde působí jako ředitel Městského domu dětí a mládeže. Sám je aktivním tvůrcem exlibris, výtvarné a grafické techniky studoval například u akademického malíře Miroslava Konráda z Českých Budějovic. V Prachaticích už Miroslav Petřík uspořádal v minulosti výstavu dětských exlibris v komorní galerii Zimní zahrada v Nové radnici.

   Posluchači se od Miroslava Petříka, který je členem spolku EXLIBRIS už více než čtvrt století, dozvěděli nejen zajímavé informace z přípravy a průběhu mezinárodní soutěže exlibris v Praze. Srozumitelně jim také vysvětlil, co to jsou exlibris - ozdobné graficky zpracované lístky se jménem, erbem či monogramem objednavatele, vlepované do knih - a také jaké techniky k jejich tvorbě autoři používají a kolik krásy se v exlibris skrývá. 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist