Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Zimní zahrada patří Monice Žemličkové, všestranné výtvarnici

 PRACHATICE - 9. dubna 2019 - 6:56 - Po celý duben hostí komorní galerie Zimní zahrada v prachatické Nové radnici všestrannou výtvarnici Moniku Žemličkovou z Příbrami. Malířka, kreslířka, grafička a mistryně užitého umění je také absolventskou Střední pedagogické školy v Prachaticích. Ohromující rozsah a šíři jejího tvůrčího talentu nabízí právě probíhající výstava.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Výstavu nazvanou "Země (Houme). Energie. Krajina" zahájila vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková. Vernisáží skvěle provázel hudební soubor Cink, který tvoří studentky a pedagogové Střední pedagogické školy v Prachaticích, pod vedením Jiřího Vopálky.

   Monika Žemličková maluje obrazy a kreslí od svých patnácti let. Posledních deset let se věnuje i užité grafice. Začínala vytvářením razítek z vlastních kreseb, dnes ovládá počítačovou grafiku. Do jejího tvůrčího "portfólia" však patří i velkoformátové obrazy. Výtvarných disciplín, které úspěšně vyzkoušela, je však mnohem delší řada. 

   "Věnovala jsem se také několik let dětem ve škole, a pak doma, a předávala jim jiný pohled na svět - ten umělecký, tvůrčí a fantazijní a snažila se je vést k lásce k umění a k umění tvořit," říká o další oblasti svého působení.

   Bohatá výstavní činnost provází Moniku Žemličkovou už od středoškolských let a stále sílí. Vloni měla například samostatnou výstavu v Městském a kulturním středisku ve Velké Bíteši, dále vystavovala na Ateliéru Art Fest 2018 v pražských Holešovicích nebo na výstavě Meet papír v Praze spojené s prezentací originálních autorských razítek.

 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist