Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Jarní salon AJV v Dolní bráně byl úspěšný, střídá ho EXLIBRIS

 PRACHATICE - 31. března 2019 - 7:44 - V prachatické galerii Dolní brána skončila v sobotu 30. března úspěšná výstava prací umělců sdružených v Asociaci jihočeských výtvarníků (AJV). Jarní salon výtvarníků vystřídá od 2. dubna výstava grafických listů z mezinárodní soutěže Exlibris.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   "Dopadlo to výborně, těší mě, že rok od roku se kvalita výstav i instalace zlepšuje," řekl k letošnímu jarnímu salonu AJV, který od 26. února hostila Mecca jihočeských umělců Dolní Brána, předseda asociace Vít Vavřinec Pavlík. A podíval se na výstavu i ze svého specifického úhlu: "Společné akce kolegy z AJV motivují k výkonu, snaží se v dobrém předvést, nechtějí ustrnout jen ve svém vlastním názoru. A podporují také jejich soutěživost."

   Nahlédli jsme i do knihy návštěv. Zápisy v ní jsou vesměs pochvalné. "Moc hezké a děkujeme za pokoukání." Nebo: "Úžasné. Pozdrav Bůh." "Výstava je velmi pěkná, s různorodými tématy," píše se v knize mimo jiné. O výstavě jihočeských výtvarníků jsme psali také zde.

   V úterý 2. dubna bude v Galerii Dolní Brána otevřena nová výstava. Jmenuje se EXLIBRIS a návštěvníkům se na ní představí 382 grafických listů z prestižní soutěže Mezinárodní federace exlibristických společností, která se konala v loňském roce v Praze. Tato výstava v Prachaticích potrvá do 3. května.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist