Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Výtvarník Jan Chaloupek vystavuje své práce v Happy Coffee

 VIMPERK - 4. března 2019 - 18:28 -  Všestranný výtvarník Jan Chaloupek z Vimperka vystavuje od druhé poloviny února obrazy, kresby, koláže, knižní ilustrace a sochy ve vimperské Galerii kavárny Happy Coffee. Výstava nese název Ozvěny slatí a potrvá do pátku 15. března. Rozhodně si ji přijďte prohlédnout.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Na vernisáž výstavy autora, který se veřejnosti města pod Boubínem představuje znovu asi po třech desítkách let, se přišlo podívat početné auditorium občanů z Vimperka, Prachatic a dalších míst. V úvodu všechny zaujal básník Roman Szpuk, přednášející své zemité verše z nejvyšších příček štaflí.

   Spolu s obrazy a kresbami vystavuje Jan Chaloupek v Happy Coffee také své originální koláže. Pozornosti návštěvníků se těší i knihy s jeho ilustracemi a grafickou úpravou, vycházející v pražském Nakladatelství Vltavín, specializovaném na publikace o výtvarném umění, kde Jan Chaloupek s kamarádem působí. Věnuje se také užité grafice.

   Na výstavě zaujaly například jím ilustrované Čínské pohádky, které přeložila jeho kamarádka, sinoložka Lucie, nebo kniha Tiché moře vypráví herečky a autorky Dáši Bláhové s obrázky Jana Chaloupka, která se těšila zájmu na knižním veletrhu v Liberci.

   Obrazy na výstavě v Happy Coffee jsou převážně abstraktní. Přesto mívají často kořeny v přírodě, která nás obklopuje, a autor se snaží vyjádřit svůj vztah k ní. To platí například o originálně ztvárněném Předjaří nebo právě aktuálním masopustním veselí, prezentovaném zde jako Klaunova krajina...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist