Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Zimní zahrada prachatické Nové radnice hostí Ivana Záleskou

 PRACHATICE - 3. března 2019 - 8:08 -  "Nový začátek" nese název výstava obrazů malířky Ivany Záleské. Slavnostně byla otevřena v Zimní zahradě prachatické Nové radnice v pátek 1. března. Autorka tu představuje svá díla vytvořená v letech 2018 a 2019. Výstava potrvá do 31. března. Přístupná je  pracovních dnech Městského úřadu Prachatice.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Vernisáž uvedla pracovnice odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Miroslava Le Guen. A autorce a jejím lidském i uměleckém snažení promluvil zasvěceně její partner Roman Kübelbeck, fotografující cestovatel. Na vernisáž přišla spousta autorčiných přátel a kamarádů z uměleckých kruhů. Také se zde procítěně zpívalo a od srdce k srdci recitovalo a muzicírovalo. Nebývalé velký byl i počet krásných kytic pro autorku.

   Ivana Záleská pochází z Rumburku na severu Čech, z umělecké rodiny akademického sochaře Ivana Záleského. Vystudovala výtvarný obor na pedagogické fakultě Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem u akademického malíře Jaroslava Prášila, a také obor historie. Má za sebou řadu let pedagogické práce na ZŠ. V současné době žije na Šumavě, věnuje se vlastní výtvarné tvorbě a také vyučuje výtvarný obor v Základní umělecké škole ve Vodňanech.

   "Občas se během svého života ocitáme na křižovatkách a bytostně cítíme, že jsme dospěli do okamžiku, kdy je potřeba rozhodnout se pro nový směr naší životní cesty... Já se ocitla na křižovatce v roce 2017 a naslouchala jsme své intuici a svému srdci, uvědomila jsem si, že nic není nemožné, jen si to umět dovolit, a vykročila jsem," říká o sobě trochu tajuplně všestranná výtvarnice Ivana Záleská.

   Nepochybně mají její nové začátky několik cest a směrů, my však  můžeme na této výstavě prací Ivany Záleské vidět a nechat na sebe působit její současnou výtvarnou tvorbu, zaměřenou na malbu akrylem a olejovými barvami, kresbu, grafickou techniku dřevorytu či vytváření voskových reliéfů a jejich otisků.

   "Mé obrazy přicházejí z hloubky mé duše, jsou odrazem niterných prožitků, intuice a mého vnímání všeho vně i uvnitř nás," prozradila o sobě malířka Ivana Záleská.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist