Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Divadelní festival Štít 2019 zahájila Legenda o lesích a lidech

 PRACHATICE - 24. února 2019 - 13:23 - Slavnostním zahájením a prvním soutěžním představením začal v sobotu 23. února v Městském divadle v Prachaticích 46. ročník Festivalu amatérského divadla Štít. Jako první se domácímu publiku z celkem devíti souborů představili herci Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa s hrou Františka Zborníka Legenda o lesích a lidech.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Další představení Štítu bude na programu v pondělí 25. února. Marešova divadelní společnost sehraje kus Zdeňka Podskalského Návštěva mladé dámy, recitál o lásce. Štítová představení začínají vždy v 19:00.

   Úvodního slova se v sobotu v městském divadle ujala dvojice nových moderátorů z Divadelního spolku DUTAM - Iveta Štefanová a Petr Kolín. K zahájení festivalu si přizvali hosta, místostarostu Prachatic Jan Klimeše. Divákům pak představili novou porotu, ve které zasedli specialistka na výtvarnou a  dramatickou výchovu a režisérka Ivana Bečvářová, divadelní režisér Jaromír Hruška (předseda poroty) a spisovatel David Jan Žák. Porota sdělí své dojmy každému souboru vždy po představení.

   Ne úplně zaplněné hlediště prachatického městského divadla pozorně sledovalo ságu z norských hor ze začátku 19. století o hledání smyslu života, odvaze překonávat tradice rodu i ustálený řád. A nebyla to žádná  idylka, postavy na jevišti také často musely pohlédnou do tváře smrti.

   V pondělí 25. února uvidí diváci Štítu hru autora Zdeňka Podskalského na odvěké téma muž a žena. Půjde o několik příběhů a diváci se určitě pobaví, zasmějí, a také se třeba v závěru dozvědí, zda je pravda, že člověk až ve stáří zmoudří. Bavit vás bude a možná vám i hrst zkušeností nenásilně předá Marešova divadelní společnost. Tak hezkou zábavu!

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist