Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Festivaly amatérského divadla Štít a Štítek už klepou na dveře

 PRACHATICE - 19. února 2019 - 10:10 - Festival amatérského divadla Štít (46. ročník) a Festival amatérského divadla Štítek (22. ročník) s podtitulem Kolotoč pohádek, se uskuteční v prachatickém Městském divadle od soboty 23. února do pátku 8. března.

 Připravil: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Domácímu publiku se stejně jako v předchozích ročnících představí devět amatérských divadelních souborů. V průběhu Štítu, který je určen dospělým divákům, vystoupí pět soutěžních souborů a jeden soubor nesoutěžní, který svým představením celý festival zakončí. Festival Štítek, který je zaměřen na nejmenší diváky, bude v letošním roce obohacen o jedno soutěžní představení a prodloužen tak na dva dny," sdělila nám ředitelka Kulturních a informačních služeb města Prachatic Věra Houšková.

   Hlavním pořadatelem jsou KIS města Prachatic, které letos premiérově spolupracují s Divadelním souborem DUTAM Prachatice. "Jeho členové se představí nejen jako moderátoři festivalu, ale i jako aktéři závěrečného festivalového představení Holubí mambo," uvedla ředitelka KISu Věra Houšková.

   Těšit se podle jejích slov můžeme také na zbrusu nové složení tříčlenné odborné poroty, která rozhodne o vítězích v kategoriích Nejlepší inscenace, Nejlepší ženský a Nejlepší mužský herecký výkon.

   "Díky rozšíření Festivalu Štítek o jedno soutěžní představení se dětí  mohou těšit ne na tři, ale rovnou na čtyři pohádky, které se odehrají během dvou dnů, a to 2. a 3. března, vždy od 10:00 a 15:00. Chybět opět nebudou ani tvůrčí dílny ve spolupráci s prachatickým Domem dětí a mládeže," doplnila Věra Houšková.

   Stejně jako v letech předchozích budou děti o vítězi Štítku rozhodovat vhozením svých vstupenek do hlasovacích nádob ano x ne. Ani letos nezapomenou pořadatelé zapojit do hlasování všechny dospělé diváky, kteří budou moci svým hlasem rozhodnout o tom, který soubor si z Prachatic odnese Cenu diváka.

   Předprodej vstupenek na Štít a štítek začal už koncem ledna. Vstupenky jsou za cenu 80 korun (Štít) a 50 korun (Štítek). Objednat a koupit si je můžete buď on-line zde nebo na čísle telefonu 388 607 574. Podrobné informace najdete na webových stránkách www.kisprachatice.cz nebo na https://www.facebook.com/kisprachatice/.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist