Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Přehlídka loutkového divadla v Prachaticích startuje v pátek

 PRACHATICE - 19. září 2018 - 7:17 - Prachatické Muzeum české loutky a cirkusu, které je oddělením Národního muzea v Praze slavícího letos 200 let, připravilo pro milovníky loutkového divadla bez rozdílu věku Přehlídku. Představí se na ní dětem i dospělým postupně pět originálně ztvárněných pohádek. Začíná se už v pátek 21. září a přehlídka potrvá málem až do konce října. A nakonec možná přijdou i Sladěna Šílená s Bronislavou Babákovou!

 Připravila: Hana Patrasová, Muzeum české loutky a cirkusu Prachatice

    www.dre-kon.cz

21. 9. 2018 v 16 h
O rybáři a rybce aneb Kdo chce moc, nemá nic

Autorská pohádka divadla TeaRtr Rajdo kombinuje prvky loutkového, činoherního, výtvarného a hudebního divadla, založeného na komunikaci s dětmi. Co se může stát, když člověk chce stále víc a víc a neví, kdy přestat. Pohádka na známé a velmi poučné téma o neskromnosti, touze po bohatství, ale také o velkých snech a přáních.
27. 9. 2018 v 16 h
O neposlušných kůzlátkách

Divadlo Buchty a loutky přiveze známou pohádku v autorském pojetí. Ach, ta neposlušná kůzlátka! Zlobí a vyvádějí, až je sežere vlk. Ale hodná maminka koza je dokáže vysvobodit z vlčího břicha, neposluchy milované... A vlk? Ten se utopil! Mééé, mééé, přijďte se podívat!

10. 10. 2018 v 16 h
Divadlo z mošny

Loutková pohádka Jakuba Trojáka vás překvapí a pobaví a pokud chcete, aby si v ní zahrál i nějaký váš předmět, plyšák nebo loutka, tak je vezměte s sebou.

19. 10. 2018 v 16 h
Nápad myšky Terezky aneb o zlé koze

Pohádka Divadla Matěje Kopeckého o přátelství lesních zvířátek a o tom, jak jejich poklidný život změní příchod zlé a marnivé kozy Rozalindy. Tak léčkou vyláká zajíčka Jakuba z jeho chaloupky. Ostatní kamarádi, veverka Tonička, žabák Matyáš a myška Terezka, se snaží Jakubovi pomoci. Každý má svůj plán, ale na kozu vyzraje chytrá myška. V této výpravné inscenaci je použito prostředků alternativního divadla (loutky, herci a hlavně mnoho písniček).

25. 10. 2018 v 16 h
Kdo je víla

Interaktivní pohádka Divadla Na skok kombinuje hraní s loutkami, klauniádu, humor, hudbu, improvizaci a fakt, že v každé dívce a ženě je i kousek víly. Sladěna Šílená s Bronislavou Babákovou na to na první pohled nevypadají, ale i jim se na konec za pomoci dětí podaří objevit vlastnosti správné víly.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist