Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Městská galerie Volary brzy uvítá profesora Jingyuana Wanga

 VOLARY - 24. srpna 2018 - 10:52 - Městská galerie ve Volarech bude mít tu čest hostit druhý týden v září výstavu profesora Jingyuana Wanga z Číny. Informoval nás o tom ředitel volarské Základní umělecké školy a kurátor galerie Vít Vavřinec Pavlík.

 Připravil: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Během krátké návštěvy Evropy bude profesor Jingyuan Wang prezentovat svá díla v Praze, Florencii a ve Volarech. "Vzhledem k časovému omezení trvání výstavy bych rád pozval občany na zahájení, které proběhne v Městské galerii Volary za účasti autora ve středu 12. září v 17:00 hodin. Výstavu můžete navštívit nejpozději do 1. října letošního roku," doplnil Vít V. Pavlík.

   Jingyuan Wang se narodil v Číně v roce 1959, v Hubei. Studoval na Čínské akademii umění obor čínská malba, studia ukončil v roce 1989. V roce 2002 dokončil bakalářský obor olejomalba. V roce 2008 získal magisterský titul v oboru digitálního umění z univerzity Wuhan. Je zakladatelem abstraktního umění Sanjieho prostoru a ředitelem Centra pro současné abstraktní umění.

   Již více než 40 let se Wang věnuje studiu umění a studiu čínské a západní filozofie. Nejenže sleduje hmotný prostor vědy, ale také zkoumá duchovní prostor náboženství. Po letech průzkumu a vytrvalého úsilí vytvořil nové abstraktní umění tří říší.

   Idea abstraktního malování v "prostoru tří říší" je založena na úrovni vědy, filozofie a náboženského vědomí. Používá podvědomí k tomu, aby integroval umění, propojil jádrové linie čínského umění a emocionální barvu západního umění, a vytvořil abstraktní obraz, který vypadá jednoduše, ale je všezobrazující.

   Toto abstraktní umění zvyšuje praktický význam čínské současné inkoustové malby, narušuje tradiční čínské malířské metody a protíná materiální omezení západního malířství. Obraz poskytuje silný pocit z doby a vizuálního dopadu.

   Jingyuan Wang je velmi tolerantní k čínské a západní kultuře. Má rád čínský taoismus a buddhismus, stejně jako východní mysticizmus. V průběhu let provedl důkladný výzkum západní psychologie a teorie kreativity. Proto jeho abstraktní inkoust maluje s neomezenou uměleckou představivostí.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist