Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Od sousedů: Galerie v kostele sv. Marka hostí Imaginaci AJV

 SOBĚSLAV/PRACHATICE - 4. srpna 2018 - 12:30 -  Výstavu prací členů Asociace jihočeských výtvarníků nazvanou Imaginace hostí od pátku 3. srpna Galerie v kostele sv. Marka v Soběslavi. Hostiteli jsou Galerie a Kulturní dům města Soběslavi. Mezi vystavujícími jsou autoři i z Prachatic. Výstava potrvá do 31. srpna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Vernisáž společně uvedli kurátor galerie, akademický sochař Václav Hrůza, a předseda Asociace jihočeských výtvarníků Vít Pavlík. Návštěvníci této unikátní galerie tu najdou výběr obrazů, fotografií a trojrozměrných děl, který dává nahlédnout do současné moderní malířské, sochařské a fotografické tvorby členů AJV.

   Symbióza galerie a kostela sv. Marka dobře funguje od roku 1956, kdy objekt prošel citlivou rekonstrukcí s ohledem na výstavní účely. Výstava prací členů AJV je zároveň příležitostí prohlédnout si kostel sv. Marka, jehož nejstarší části pocházejí z roku 1650. Kulturním životem žije i celé historické město Soběslav.

   Asociace jihočeských výtvarníků zahájila letošní výstavní sezónu tradičním Jarním salónem v Prachaticích, koncem července byla garantem třetího ročníku týdenního mezinárodního Výtvarného workshopu Volary a garantuje i právě probíhající 13. ročník mezinárodního výtvarného sympozia SALVE Prachatice.

   Podle slov předsedy AJV Víta Pavlíka, v současnosti probíhají pilné přípravy na další ročník prestižního mezinárodního výtvarného Intersalonu, který AJV pořádá. Zároveň jednotliví členové vystavují sami či ve skupinách samostatně. Podrobnosti najdete zde.  

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist