Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Městská galerie Volary hostí nově výstavu Tomáše Perglera

 VOLARY - 20. dubna 2018 - 8:51 - Vernisáž výstavy soch a objektů významného pražského sochaře Tomáše Perglera s podtextem Svět podle Mandelíka se v Městské galerii Volary ve čtvrtek 12. dubna nesla ve vtipném a příjemném duchu. Potrvá tu do 29. června.

 Text a foto: Ladislav Beran

    www.dre-kon.cz

   Vernisáž uvedl Vít Vavřinec Pavlík, předseda Asociace Jihočeských výtvarníků a ředitel ZUŠ Volary. V úvodu poděkoval všem, kteří přišli, včetně významných osob, a přivítal i místostarostu města Volar Ladislava Touše.

   Úvodním slovem přešel do vtipného zahájení. "V pondělí v Kolíně a včera v Českých Budějovicích jsme měli dvě výstavy, zejména ta v Kolíně byla pro nás významná a vtipná, a tak my ten humor s Tomášem Perglerem přivezli i k nám,“ řekl s úsměvem Vít Pavlík. Bylo to příjemné rozptýlení v dnešní době, kdy vtip a humorná komunikace jsou pomalu pojmem neznámým.

   Tomáš Pergler je členem Asociace jihočeských výtvarníků, dále členem výtvarné skupiny et cetera a zakladatelem uměleckého hnutí Nevěř mouce. Je i kurátorem výstavního programu pražské galerie H6 Husova 6 a má mnoho dalších aktivit, o kterých se dozvíte v programu, jenž výstavu doprovází a je k dostání ve volarské galerii.

   "Tomáš Pergler je uznávaným umělcem doma i v zahraničí, o čem svědčí více než 70 samostatných a skupinových výstav. Jeho díla byla k vidění nejen v galeriích, ale i ve veřejném prostoru v Rakousku, Izraeli, Turecku a České republice," dodal Vít Pavlík v úvodním proslovu.

   Sám Tomáš Pergler poté poděkoval za to, že může vystavovat zlomek svého díla v galerii pod Bobíkem ve Volarech. Potěšilo ho, že na vernisáž přišlo i dost lidí. Poté ukázal a krátce a hlavně s vtipem i malým sarkasmem vysvětlil, co jednotlivá díla představují a neopomněl ani na Volary - zdejší kostel a alpské srubové domy.

   Bylo to pěkné zahájení další výstavy v Městské galerii Volary v letošním roce. O hudební vystoupení se postaralo Saxofonové kvarteto ZUŠ Volary, které naladilo přítomné na pozitivní notu.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist