Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Štít a Štítek znají majitele, závěr obstaral i-Blackout

 PRACHATICE - 26.  února 2018 - 9:26 - Po dvou týdnech dospěl závěrečných večerem v sobotu 24. února v prachatickém Městském divadle do finále letošní Festival amatérského divadla Štít a Štítek. Vítězové převzali ceny a posledním, nesoutěžním představením pobavili diváky populární domácí Šosáci, tedy členové Šumavského ochotnického spolku z Prachatic, kteří celým festivalem provázeli.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Celkem devíti představení divadelního festivalu se podle slov ředitelky pořádajících Kulturních a informačních služeb města Prachatic Věry Houškové zúčastnilo 1350 diváků, každé představení mělo svého sponzora z řad místních podnikatelů. Ve foyer divadla se mohli návštěvníci potěšit velkými fotografiemi z loňského ročníku festivalu. Po každém soutěžním představení tu zasedla porota složená z režiséra Jaromíra Hrušky a herce a režiséra Miroslava Fuchse a před tváří veřejnosti se souborem probírala právě odehrané představení.

   Závěrečnému večeru byl přítomen a do vyhlašování vítězů se aktivně zapojil místostarosta Prachatic Jan Klimeš. Rozdělovalo se pět cen, nejúspěšnější byl s dvěma získanými vavříny Divadelní soubor J. K. Tyl České Budějovice. Poté následovalo nesoutěžní představení ŠOS Prachatice nazvané Hotel Blackout.

   Avizované bylo jako třeskutá komedie o mužích a ženách na síti i bez ní. Tedy upřímně řečeno - pokud byste snad neměli alespoň základní znalosti z používání mobilního telefonu, počítače a internetu a s nimi spojeného slovního výraziva, těžko byste se chytali. Takových diváků však asi mnoho nebylo, soudě i podle živých reakcí zčásti "důchodcovské" jedenácté řady. Ti mladší se samozřejmě bavili neméně dobře.  

   Ještě před předáváním cen a závěrečným představením jsme se trochu potměšile zeptali režiséra Jaromíra Hrušky, zda i tentokrát bude beseda porotců se souborem. "Ne, nebude. Stejně bychom se jen chválili," řekl režisér zmíněného představení. Připravil nás tak o skvělou příležitost být svědky, jak festivalový porotce Jaromír Hruška hodnotí práci režiséra a scénáristy Hotelu Blackout Jaromíra Hrušky nebo jak jeho kolega v porotě Miroslav Fuchs komentuje počínání Eliáše z Blackoutu Miroslava Fuchse...

***

VÝSLEDKY FESTIVALU 

Štítek 2018:

Bechyňský divadelní soubor Lužnice za pohádku na motivy Jana Drdy: HRÁTKY S ČERTEMCena diváka 2018:

Divadelní soubor J. K. Tyl České Budějovice - inscenace M. Doležalové a R. Vencla: KDYŽ SE ZHASNE!Cena ze ženský herecký výkon:

Divadelní soubor J. K. Tyl České Budějovice - Milada Štěchová za roli Imeldy v inscenaci M. Doležalové a R. Vencla: KDYŽ SE ZHASNE!Cena za mužský herecký výkon:

Spolek divadelních ochotníků v Blatné - Vojtěch Kovář za roli strýce Pepina v inscenaci dramatizace novely Bohumila Hrabala POSTŘIŽINY Z POSTŘIŽINŠtít 2018:

Rádobydivadlo Klapý za inscenaci hry Mariny Carr U KOČIČÍ BAŽINY

***

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist