Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Postřižiny z Postřižin se líbily, Štít se blíží do finiše

 PRACHATICE - 22. února 2018 - 9:58 - Spolek divadelních ochotníků z Blatné připravil všem milovníkům prózy Bohumila Hrabala a hrabalovského citu Jiřího Menzla v úterý 20. února v prachatickém městském divadle moc pěkné chvilky.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl  

    www.dre-kon.cz

   Čtvrté představení Štítu Postřižiny z Postřižin se moc líbilo. Dnes 22. února pokračuje divadelní festival představením Divadla Pod Plachtou při MěKS Vodňany nazvaným K smrti dobrý.

   Mezi diváky úterního představení Postřižin jsme zaslechli pochvalná slova za odvahu souboru z Blatné pustit se do tak složité látky, ale i za její provedení. A já bych dodal - desítku mají u mně i za umělecký dojem.

   Poučený divák samozřejmě dlouho dopředu věděl, kdy na jevišti zazní  ta která (a že jich je!)  známá klasická věta, myšlenka či nastane situace, ale těšil se na ni, nebyl zklamán a užíval si to. A nejen to: Herci z Blatné zvládli klasiku a ještě do ní dokázali přidávat jemné špílce s přesahem do naší ne tak poetické, i když v mnohém podobné současnosti. Třeba když rozhádanou správní radu pivovaru uklidnila paní správcové pochoutkami ze zabijačky, pro kterou "materiál" poskytlo prasátko, které si jako náhodou zlomilo nohu...

   Skvěli byli vlastně všichni, ohromil přirozený strýc Pepin, působivá byla i scéna na komíně - v pozadí celek a v popředí lupa s detailem na vrchol komína. Přes ten ovšem diváci v levé krajní části hlediště dobře neviděli na to, co se v průběhu hry dělo v posteli po celou hru okouzlující paní správcové.

   Festival amatérského divadla Štít v Pracích uzavře netradičně v sobotu 24. února vyhlášení vítězů a vystoupení Šumavského ochotnického spolku Prachatice Hotel Blackout v režii Jaromíra Hrušky. Ten je letos spolu s Miroslavem Fuchsem v porotě Štítu. Je vyprodáno, na případně uvolněné lístky na Blackout se "stojí fronta" v podobě záznamu v infocentru, šancí moc není. Možná také proto, že část hlediště mají pořadatelé rezervovanou pro členů divadelních souborů... 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist