Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Festival amatérského divadla Štít a Štítek zahájil ostře

 PRACHATICE - 10. února 2018 - 13:40 - Největší svátek amatérského divadla v Prachaticích - Festival Štít a Štítek - odstartoval v pátek 9. února večer v prachatickém městském divadle.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Zahájili ho pořádající "Šosáci" z domácího divadelního souboru, úvodní řeč pronesl starosta města Martin Malý a soutěžní přehlídka začala pěkně zostra a nasadila laťku hodně vysoko: Laureáti Štítu z Rádobydivadla Klapý zaujali publikum i porotu nevšedními výkony v dramatu Mariny Carr U Kočičí bažiny.   

   První Štít se v Prachaticích uskutečnil v roce 1965, letos má 45. ročník. Pokud vám to s kalkulačkou v ruce nevychází, tak můžete nahlédnout do soupisu vítězů jednotlivých ročníků, který je vystaven spolu s hlavní trofejí přehlídky v divadle. Štítek je pak samozřejmě o něco mladší.

   "Když něco vydrží a dělá se čtyřicet pět let, tak to musí být hodně dobré. A to je případ našeho Štítu," řekl mimo jiné starosta Prachatic Martin Malý. Současně poděkoval ředitelce Kulturních a informačních služeb Města Prachatic Janě Houškové za dramaturgickou přípravu festivalu a své díky adresoval i členům domácího Šumavského ochotnického spolku. "Přeji vám krásné divadelní zážitky. A za rok určitě na tomto místě na shledanou při 46. ročníku Štítu," popřál divákům starosta Martin Malý.

   Po úvodním představení Štítu stejně jako po těch následujících hlasuje obecenstvo vhazováním vstupenek do skleněných nádob označených Ano x Ne. Po představení zasedá porota, kterou tvoří režisér Jaromír Hruška a zkušený divadelník Miroslav Fuchs, se členy souboru, který vystupoval, a samozřejmě za přítomnosti diváků. V divadelní kavárně je pak výstava fotografií z loňského ročníku Štítu a Štítku.

   Další na řadě nyní bude Předsvatební cesta aneb Jak se poznat, kterou v v pondělí 12. února od 19:00 předvede SPOMAL - Spolek ochotníků Malenice. V následujícím týdnu se ještě můžete těšit na pátek 16. února večer, kdy Divadelní spolek J. K Tyl  České Budějovice zahraje hru Když se zhasne.

  

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2018, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist