Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Pohlednice z Pasova: Jihočeští umělci na břehu řeky Dunaje

 PASOV/ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRACHATICE - 16. listopadu 2017 - 9:50 - V pasovském domě zvaném Kulturmodell, patřícím umělcům, z jehož oken je vidět na běžící vody Dunaje, byla 9. listopadu otevřena výstava umělců z Českých Budějovic a okolí. Nese název Kunstbudweis a k jejímu uspořádání spojily síly Asociace jihočeských výtvarných umělců AJV, její partnerský svaz BDK a radnice v Českých Budějovicích a Pasově. Výstava tu potrvá do 3. prosince.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

    www.dre-kon.cz

   Na stěnách působivé výstavní síně Kulturmodellu si návštěvníci mohou prohlédnout bezmála stovku obrazů, grafik, akvarelů, plastik a výtvarných fotografií čtyř desítek jihočeských tvůrců.

   "Vystavují tu svou současnou tvorbu vytvořenou různými technikami. Posoudit ji - bude na návštěvnících výstavy. Mohu říci, že jihočeští umělci mají v Pasově dobré jméno, o čemž jsme se přesvědčili již mnohokrát, i při jednom z našich Intersalonů, který nám tu před časem trochu pokřtily vzedmuté vlny Dunaje," uvedl Vít V. Pavlík, předseda AJV, která sdružuje 60 členů. Vzájemnou spolupráci obou svazů a jejich členů si pochvaloval i předseda partnerského BDK Hubert Huber.

   Na vernisáž si výtvarníci z Českých Budějovic a jejich hostitelé, kolegové z Pasova, pozvali vzácné hosty. Zahájit výstavu jim přišli starosta Pasova Jürgen Dupper a první náměstek primátora Českých Budějovic pro kulturu, památkovou péči, cestovní ruch a Jihočeské divadlo Jaromír Talíř.

   Hodně se mluvilo o blížícím se 25. výročí navázání smluvního partnerství mezi Pasovem a Českými Budějovicemi, u kterého byl Jaromír Talíř jako první primátor jihočeské metropole aktivně přítomen. Jako dobré datum pro zahájení výstavy českých umělců označil 9. listopad pasovský starosta Jürgen Dupper, protože právě ten den v roce 1989 padla pověstná Berlínská zeď, symbol rozdělení Berlína, Německa a celého světa.

   A to nejlepší nakonec - zahájení vernisáže i její průběh dokonale ozdobil svým profesionálním výkonem i sympatickým vystoupením SaxWork Quartett pod uměleckým vedením Kateřiny Pavlíkové. A nechyběly při tom ani nadšené výkřiky Bravo!

   Kunstbudweis nebo chcete-li Výstava České Budějovice v domě pasovských umělců Kulturmodell v ulici Bräugasse je otevřena vždy od pátku do neděle, od 15:00 do 17:00 hodin.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist