Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Josef „Fitti“ Jiroušek má v Happy Coffee výstavu

 VIMPERK - 4. listopadu 2017 - 10:29 - Výstavu malíře a básníka Josefa "Fitti" Jirouška hostí od úterka 1. listopadu stále populárnější výstavní síň v prvním patře vimperské kavárny Happy Coffee. Výtvarníkovy práce si pod názvem Všehochuť můžete prohlédnout až do Silvestra.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz
   Všestranný autor Josef „Fitti“ Jiroušek vystavuje v kavárně v ulici 1. máje č.p. 116 především obrazy a kresby. Mezi nimi nechybějí třeba ani postavičky z Večerníčků, které potěší malé i velké návštěvníky. Samostatnou kapitolou jsou ukázky autorovy vlastní poezie. Jedna z básní s předvolební tematikou se spolu s dalšími těšila velké pozornost návštěvníků hned při vernisáži.

   Rodák z Vimperka Josef "Fitti" Jiroušek dnes žije v Prachaticích, ale s Vimperkem nijak neztrácí kontakt. Působí tu spolu s kamarády ve Sboru dobrovolných hasičů a v létě také jako průvodce ve staré hasičské zbrojnici přeměněné na hasičské muzeum.

   Známé je také jeho aktivní působení v Chůdy klubu Vimperk, který přesně před třiceti lety spoluzakládal. Při vernisáži výstavy byla řeč o jeho náročných výstupech na chůdách, které podnikl před lety i zcela nedávno. V poslední době to byl například světový prvovýstup na Třístoličník, zdolal i schody od Dunaje v Hornímu hradu v bavorském Pasově, s kamarádem ušel větší část cesty z Vimperka do partnerského Freyungu na počest 10. výročí smlouvy obou města o spolupráci. Třešničkou na dortu se pro něj letos staly výstupy na Sněžku a poté po trojici Zámeckých schodů v Praze.  

   Nejen sportovními výkony se však zdobí tato téměř renesančně činná osobnost. Po řadu let byl Josef "Fitti" Jiroušek organizátorem neformálních oslav narozenin muzikanta, zpěváka a básníka, disidenta Karla Kryla.

   Hostitelé z vimperské kavárny Happy Coffee účastníky vernisáže jaksepatří přivítali a k českému stolu s občerstvením přispěli vlastním výborným vínem. Při té příležitosti jsme se dozvěděli, že v kavárně jsou i další výstavní prostory, například v kamenném klenutém sklepení. Kalendář výstav tu mají plný téměř až do října příštího roku. A pro výtvarníky dodejme, že v horní galerii je také instalován šikovný závěsný sytém a nechybí tu ani sestava skleněných vitrín pro trojrozměrné předměty.   O celé řadě výstav včetně zahraničních, vydaných básnických sbírkách a dalších tvůrčích počinech Josefa "Fiti" Jirouška se dočtete na výstavě na speciálním blanketu. Výstava bude otevřena vždy od pondělí do pátku, od 9:00 do 17:00 hodin. Potrvá až do 31. prosince.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist