Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Ve Volarech vystavuje své grafiky Šárka Coganová

 VOLARY - 17. září 2017 - 21:13 - Šárka Coganová je mladá dáma, která v současné době působí jako pedagog výtvarné výchovy na základní škole Arbesova v Jablonci nad Nisou. Ve Volarech vystavuje díla alternativní grafické tvorby, do které ji zasvětil pedagog Alois Kračmar.

 Text a foto: Ladislav Beran

    www.dre-kon.cz

   Výstavu zahajovanou na druhý zářijový pátek zahájil předseda Asociace  jihočeských výtvarníků Vít Vavřinec Pavlík. Ten Šárku Coganovou představil jak malířku s citem pro realitu a zejména jako umělkyni, která má k Volarům krásný vztah, a to především díky letním výtvarným kurzům, které se zde konají.

   Celou výstavu uvedl pedagog a výtvarník Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Vladimír Šavel, který se účastní letních Výtvarných Workshopů Volary. Představil Šárku Coganovou, jako výtvarnici, která se zaměřuje ve své tvorbě více na své Já, což jí prospívá. Soustřeďuje se na vyjádření nejniternějšího prožitku, který vždy koresponduje s okolní realitou.

   Sama autorka Šárka Coganová v závěru dodala, že výstavu do Volar dovezla velmi ráda, že zde poznala na letních kurzech ono kouzlo génia loci a Volary se stávají jejím druhým domovem.

   Hudebně na klavír podbarvil vernisáž Martin Škvain, žák základní umělecké školy ve Volarech.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist