Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Klarinetový soubor Prachatice s titulem 1. laureát v Polsku

 POLSKO/PRACHATICE - 3. srpna 3017 - 12:09 - Klarinetový soubor Prachatice s muzikanty Janem Hovorkou, Petrem Chalupským, Tomášem Janouškem a Jiřím Peckou obhájil nedávno prvenství na Mezinárodním hudebním festivalu Kultur-Karavan v polském městě Kamien Pomorsky. Odvezl si zlatý pohár a ocenění v podobě titulu 1. laureátu hudebního festivalu.

 Z redakční pošty: Klarinetový soubor Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Svým repertoárem soubor přesvědčil mezinárodní porotu, složenou z hudebních odborníků a muzikantů, k tomu perfektnímu ocenění. Porotci a posluchači vyslechli pět soutěžních skladeb z repertoáru souboru. Skladby zasahovaly hudebně i stylově široké spektrum žánrů, což je ostatně pro Klarinetový soubor Prachatice zcela typické. Naprostou drtivou většinu svých skladeb hraje ve svých vlastních originálních úpravách, což bývá zpravidla také velmi kladně a pozitivně hodnoceno.

   V rámci festivalových dnů vystoupil nejen v soutěžním klání, ale zahrál si také na společném koncertě účastníků festivalu, kteří pocházeli z různých evropských zemí. Zároveň byl pozván organizátory na prohlídku okolí Wolinské oblasti severního Polska. Navštívil zde také mnoho významných míst a pamětihodností této oblasti s komentovanými výklady.

   Klarinetový soubor Prachatice za svou téměř jedenáctiletou dráhu získal již celkem třináct zlatých a tři stříbrné ceny. Navštívil většinu evropských zemí a účinkování v Polsku si zopakoval po dvou letech, kdy se stal také vítězem tohoto mezinárodního festivalu s oceněním Grand Prix.

   Soubor se nyní chystá vystoupit v Bratislavě v rámci projektu města Prachatice s názvem SALVE, a také na koncertu festivalových Dnů Aloise Háby ve Vizovicích na Moravě. Město Prachatice podpořilo účinkování na polském festivalu v rámci příspěvku GRANT 2017 a Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Jiří Pecka chtějí touto cestou za tuto podporu poděkovat.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist