Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Výtvarný workshop Volary podruhé a opět zdařile

 VOLARY - 1. srpna 2017 - 16:26 - Vernisáží vytvořených uměleckých děl vyvrcholil v pátek 28. července ve zdejší Základní umělecké škole už druhý Výtvarný workshop Volary. Zúčastnila se ho aktivně více než desítka tvůrců z různých míst regionu i České republiky.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Při vernisáži prací, které byli přítomni rovněž starostka Volar Martina Pospíšilová a místostarosta Ladislav Touš, si organizátoři VWV Vít Pavlík a Vladimír Šavel spolu s předsedou Asociace výtvarníků Dolního Bavorska Hubertem Huberem a mnoha dalšími umělci pochvalovali zejména přátelskou atmosféru týdenního workshopu. Zazněly tu díky především volarské radnici, ale třeba také osobně jednateli Městských lesů Miroslavu Řeřábkovi a dalším spolupracovníkům. 

   O hudební úvod vernisáže se postarala špičková česká saxofonistka a hudební pedagog Kateřina Pavlíková, která zahrála náročnou skladbu Barry Cockcrofta Black & Blue. Každý z autorů poté své vystavené dílo a pobyt ve Volarech vtipně okomentoval.

   "Kde končí rozum, tam začíná akvarel. Já je dělám, když je teplo. A protože nebylo, musel jsem se zahřívat," řekl například s úsměvem zkušený výtvarník Theodor Buzu. "Skoro všechny jsem vás osobně poznala a viděla tvořit. Je to pro mě krásný zážitek a už teď se těším na příští ročník. Na shledanou za rok," dodala starostka města Martina Pospíšilová.

   Poté se rozproudila dobrá zábava. Povídá se, že výtvarníci se rozcházeli až po třetí hodině ranní. Přejme jim to, načerpali novou inspiraci o kterou se s námi rozdělí, tvořili, bavili se, přátelili a ještě roznesou dobrou pověst Volar jako kulturního centra Šumavy do všech koutů. A o to také šlo...

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist