Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 České sklo střídá v pátek v Galerii Neumannka DECHEM studio

 PRACHATICE - 24. července 2017 - 10:56 - Výstavu BOMMA - české sklo si v prachatické galerii NEUMANNKA můžete prohlédnout naposledy v úterý 25. července. Vystřídá ji v pátek 28. července nová výstava nazvaná DECHEM studio - Michaela Tomišková a Jakub Janďourek. Vernisáž bude v 18:00. Informoval nás tom Jakub Nepustil z Neumannky.

 Text: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Jak nám sdělil, DECHEM studio bylo založeno v Praze v roce 2012 Michaelou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem. Poprvé se potkali na sklářské škole v Novém Boru, kde se oba zamilovali do tohoto nejstaršího umělého materiálu v historii lidstva. Zatímco Michaela pokračovala ve studiu produktového designu na VŠUP v Praze, a poté pracovala pro několik uznávaných designérských studií, Jakub pokračoval ve zdokonalování svých dovedností v oboru osvětlení, zpracování skla, technologie a výroby.

   Od doby, kdy založili studio DECHEM, se zaměřují na design produktů. Vždy věnují zvláštní pozornost sklu, tradičním českým řemeslným technikám a překvapivé souvislosti jejích různých forem. Věnují maximální péči všem fázím života produktu - od návrhu a prototypování přes technologický vývoj až po výrobu, balení a distribuci.

   Významnou částí jejich práce jsou projekty svítidel a bytových doplňků na míru připravované do interiérů soukromých bytů, rezidencí i veřejných prostor. Dlouhodobě spolupracují s fotografkou Kristinou Hrabětovou, grafičkou Miroko Maroko a ilustrárorem Michalem Bačákem.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist