Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Pátý multižánrový festival VIMPERSKÝ FRŇÁK s Andělem páně

 VIMPERK - 18. července 2017 - 16:13 - Již 5. ročník multižánrového festivalu Vimperský Frňák budou od pátku 21. do neděle 23. července hostit arkády zámku Vimperk. Program odstartuje v pátek v 17:00, kdy budou pro diváky připraveny známé divadelní klasiky pod hvězdami. Sobotní odpoledne pak bude od 14:00 zejména ve znamení programu pro nejmenší diváky.

 Jan Švehla, předseda skupiny Berit, organizátora Vimperského Frňáku

    www.dre-kon.cz

   Přes den však nebude chybět ani doprovodný program jako je fotokoutek, malování na obličej, koutek se stolními hrami nebo odpočinková zóna. Organizátoři si pro návštěvníky připravili také malou výstavu o historii festivalu.

   Nad polokulatým ročníkem převzal záštitu režisér Jiří Strach, jehož nejnovější pohádka, Anděl Páně 2, bude celý festival v sobotu večer zakončovat. Akci finančně podpořily Jihočeský kraj a město Vimperk.

   „Jsme rádi, že se nám daří už pět let dostávat do Vimperka nová a nová představení. Letos jsme si v programu připravili opět několik novinek a tou největší z nich je jistě malé letní kino,“ říká Jan Pichler, jeden z organizátorů festivalu.

   Letos se nám totiž povedlo získat záštitu od režiséra Jiřího Stracha, za což mu chceme poděkovat. V rámci festivalu tak uvedeme jeho nejnovější film. Věříme, že Anděl Páně 2 bude dobrou volbou a diváci se přijdou podívat v hojném počtu.

   Festivalový program je letos opět velmi bohatý. V pátek ho od 17:00 odstartuje loutková inscenace Faust od NEO*SEQUITOR z Prahy a následovat bude duo David Kozák a Jakub Suchan se svojí autorskou hudební tvorbou. Krátce po koncertu se představí společnost 3D Company z Prahy ve hře Čechov vs Tolstoj. Ty pak ve 22:00 vystřídá další hudební uskupení Jungmann in blue s moderním jazzem a o závěr pátečního večer se postará Poetický podvečer a autorská tvorba přizvaných účastníků.

   Druhý den festivalu, sobota, pak nabídne nejvíce programů hlavně pro ty nejmenší. Organizátoři jim ve 14:00 naservírují divadlo Puls pohádku Mravenec a slon. Následovat bude krátký hudební vstup skupiny Strýčkova zahrádka ze Sušice. Po dvou letech se na arkády vrátí také velmi populární improvizační představení a nově bude k vidění i zápas mezi dvěma improvizačními skupinami K.I.N.O. a DS Klenba. Diváci tak budou moci rozhodovat o tom, jak bude představení vypadat.

   Ani v sobotu však diváci nepřijdou o klasické představení. Tím bude Sen noci svatojánské v podání We are C!. Večerní program zahájí ve 20:00 pohádka Pyšná princezna od Divadla Studna z Hosína a celý program zakončí populární pohádka Anděl Páně 2 od režiséra Jiřího Stracha, který nad festivalem převzal záštitu. V průběhu pátka a soboty bude pro návštěvníky připraven také fotokoutek, malování na obličej, koutek se stolními hrami nebo odpočinková zóna.

   Kompletní program je ke stažení zde.

   Poslední den festivalu bude patřit zejména samotným účastníkům, pro které si šermíři Berit připravili workshop na autorské psaní nebo na improvizaci. Divadelníci si tak budou moct zlepšit svoje znalosti.
Tak neváhejte a přijďte o víkendu opět na Frňák!

O festivalu

   Multižánrový festival Vimperský Frňák už popáté pořádá skupina historického šermu Berit z Vimperka a podruhé za sebou má festival třídenní program. Cílem festivalu je zejména propojit umělce ze všech různých druhů umění a žánrů a vyzdvihnout tak město Vimperk jako kulturní centrum Šumavy. Festival pravidelně finančně podporují město Vimperk a Jihočeský kraj.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist