Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Obrazy akademického malíře J. Sahuly v Mariánských Lázních

 MARIÁNSKÉ LÁZNĚ/PRACHATICE - 14. července 2017 - 19:29 - Galerie Městského divadla Mariánské Lázně vystavuje obrazy akademického malíře Josefa Sahuly. Zahájení výstavy byla přítomná autorova dcera MUDr. Anna Škáchová, která se podílela na realizaci. Výstava, která se těší velkému zájmu návštěvníků, potrvá do 30. července.

 Připravili: MUDr. Anna Škáchová, Prachatice, Zdeněk Přibyl, PRACHATICKOnews.cz

    www.dre-kon.cz

    Akademický malíř Josef Sahula, ročník 1918, rodák z Ústí nad Orlicí a později čestný občan města Prachatic, byl zakladatelem oboru a dlouholetým profesorem výtvarné výchovy na Střední pedagogické škole v Prachaticích.

   Při velkém množství pedagogických úkolů nezanedbával Josef Sahula vlastní tvorbu. V průběhu let vznikly jeho grafické cykly věnované historickým památkám Prachatic, jihočeským hradům a zámkům, městům a šumavské přírodě. V jeho práci je bohatě zastoupena také užita grafika, tvorba plakátů, ex libris, novoročenek, ilustrací či tolik oblíbených "památkářských" či "ochranářských" kalendářů.

   Nejen Prachatičany milovaný malíř Josef Sahula navždy odešel do malířského nebe před jedenácti roky. Příležitost připomenout si jeho bohatou tvorbu, kterou vzdával hold prosluněným, poklidným, předjarním, rozvetlým či dramatickým krajinám, i jeho pověstná květinová zátiší, stojí vždy zato.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist