Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Jak vznikla a o čem je druhá kniha spisovatele Tomáše Přibyla

 PRACHATICE - 13. dubna 2017 - 9:52 - Jihočeský spisovatel, novinář a zpravodajský fotograf Tomáš Přibyl, kterého naši čtenáři znají také  jako šéfredaktora PRACHATICKOnews.cz a STRAKONICKOnews.cz, vydal v minulých dnech už svou druhou knihu. Jmenuje se Oči, které nevidí. My jsme se autora zeptali na některé zajímavosti ze vzniku knihy a samozřejmě na to, "o čem to je".

 Text: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   „Myslím, že kniha spojuje živý a čtivý styl, kterým dnes píší třeba autoři bestsellerů Patrik Hartl nebo Michal Viewegh, a přichází s hlubokými tématy, které se týkají toho, jak chápe každý sám sebe a svět,“ říká Tomáš Přibyl.

   Hlavním tématem sbírky čtyř novel je to, kolik věcí dnes nevidíme a současně je hledáme a potřebujeme k tomu, abychom mohli být lidmi v pravém smyslu toho slova. „Oči, které nevidí vychází zatím pouze v elektronické podobě. Kniha vznikala od podzimu roku 2015 do loňského léta a vyšla letos na začátku března v nakladatelství Viking,“ doplnil autor.

   V podtitulu knihy zaznívá otázka: Jak bolestné je, že dnes tolik věcí nevidíme? Knížka je o páru, který se rozchází vlastně zbytečně, o vánici v jedné rodině, chlapci, který hledá, jak vyrůst v muže, a holčičce, která nastavuje zrcadlo, v němž je vidět, jací jsme...

   Novely jsou samostatnými příběhy, které propojuje jejich téma a postoj k životu. „Jedna ze čtyř novel v knize je například o nepřekonatelné a zároveň velmi hloupé neschopnosti spojit se v pár, další o holčičce zapomenuté v regálu, která vás osloví větou: Tyhle nohy už tu prošly,“ říká Tomáš Přibyl k tomu, na co se čtenáři mohou v e-knize těšit.

   Oči, které nevidí jsou dostupné k legálnímu stažení například na portálech www.ebux.cz nebo www.ereading.cz.

   Tomáš Přibyl – (1976) – První knihu (Smutný žhář) vydal na konci roku 2015 v nakladatelství MOBA a na třetí (pracovní název Pětidomí) pracuje a snad by mohla být dokončena v dubnu nebo květnu letošního roku.    Jako novinář začínal Tomáš Přibyl jako spolupracovník Listů Prachaticka už v roce 1993. Pět let působil jako externista i jako zaměstnanec v Českém rozhlasu v Českých Budějovicích. Psal také texty, které vyšly v časopisech jako je Koktejl, Lidé a Země nebo Cestovatel /Slovensko/ a Hlasatel /USA/. Jako redaktor se scénáristicky i režijně podílel na tvorbě reportáží pro pořad České televize Toulavá kamera a pro 1. Česko-americkou televizi Herold vysílající pro krajany v okolí Chicaga. Jedenáct let vedl internetový deník PRACHATICKOnews.cz a nyní se věnuje hlavně psaní beletrie.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist