Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Neumannka teď uvádí designové studio Olgoj Chorchoj

 PRACHATICE - 6. dubna 2017 - 9:33 - Centrum designu Neumannka ve stejnojmenné ulici v Prachaticích má novou výstavu. Jmenuje se Osvícení a představuje se na ní studio Olgoj Chorchoj. Navštívit ji můžete v průběhu března a dubna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Účastníky vernisáže tradičně přímo na ulici přivítal za centrum Neumannka Jakub Nepustil. Slovo pak předal Janu Němečkovi ze studia Olgoj Chorchoj. Studio podle jeho slov má sice právě velkou výstavu v Brně, ale přesto si do prachatické Neumannky připravilo výstavu řady pěkných kousků ze své designerské produkce.

   "Designerská koncepce Olgoj Chorchoj, k jehož vůdčím osobnostem patří ještě Michal Froněk, je záměrným a vědomým propojením účelu a krásy, inženýrské konstrukce s výtvarným tvarováním, moderních robotizovaných technologií a tradičních rukodělných řemesel, racionality a elegance, logiky a emocí," říká o sobě studio. Jak Němeček i Michal Froněk jsou profesory Ateliéru produktového designu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

   Jan Němeček musel odpovídal také na otázku "z lidu", jak vznikl tak zvláštní název studia. "Říká se, že jméno firmy má být jednoduché a stručné. My jsme zvolili opačnou variantu a neudělali jsme chybu. Skoro nikdo si náš název hned nezapamatuje, ale také nás nepřehlédne a nezapomene na nás," odpověděl designér. Potvrdil také, že olgoj chorchoj je původně smrtelně nebezpečný červ, který žije kdesi v Mongolsku. Do názvu studia byl vybrán pro zvukovou zvláštnost svého jména...

   Studio Olgoj Chorchoj se zaměřuje na práci se sklem, kovem, dřevem a nově vyvíjenými kompozitními materiály. Část jejich produkce, se kterou se úspěšně uplatňují na globalizovaném trhu, můžeme nyní vidět i v Prachaticích.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist