Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 OBRAZEM: Klarinetový soubor Prachatice už podvanácté zlatý

 PRAHA/PRACHATICE - 29. března 2017 - 7:29 - Prachatičtí klarinetisté Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek a Jaroslav Masáček i na letošním ročníku mezinárodního hudebního festivalu Prague Young Bohemia 2017, který se konal v Praze o posledním březnovém víkendu, dosáhli skvělého úspěchu v podobě zlatého ocenění ve své kategorii.

 Připravil: Zdeněk Přibyl, foto poskytl Klarinetový soubor Prachatice

    www.dre-kon.cz

   Vybojovat tak krásné ocenění není vůbec jednoduché, protože v porotě obvykle zasedají hudební profesoři a hudebníci z celého světa. Nejinak tomu bylo i letos. V konkurenci ostatních souborů a orchestrů Klarinetový soubor Prachatice dokázal obhájit loňské prvenství, a to nebyl jednoduchý úkol. Pro soubor je to již v pořadí dvanácté zlaté ocenění v jeho historii. Vedle těchto dvanácti cen má ještě tři stříbrné a Cenu Grand Prix polského festivalu.

   Soutěžní festivalové klání, vzhledem k vysokému počtu přihlášených, trvalo dva dny a prachatičtí klarinetisté se dostali ke slovu až v sobotu. "Vybrali jsme si záměrně technicky i dramaturgicky obtížnější repertoár, než je obvyklé. Tím jsme tak trochu riskovali, ale ukázalo se, že to byla správná cesta a vyplatila se," řekl umělecký vedoucí souboru Jan Hovorka.

   V repertoáru prachatického souboru tak zazněly skladby populárnějšího charakteru, než by se dalo předpokládat - skupiny Queen, témata z filmu Stars Wars, Habanera z opery Carmen George Bizeta a dvě svižné skladby čardášového typu autorů Vittoria Montiho a Františka Jančíka. Výběr a speciální originální úpravy skladeb pak ocenili porotci ve svých hodnoceních. Chválili rovněž skvělou zvukovou a intonační úroveň souboru.

   V úvodu festivalu byli všichni účastníci pozváni ke slavnostnímu přijetí na Staroměstské radnici, a to za přítomnosti představitelů odboru kultury a cestovního ruchu Hlavního města Prahy. Klarinetisté se také v průběhu festivalu zúčastnili společného průvodu historickou Prahou, kde se jednotlivé soubory, sbory a orchestry představovaly veřejnosti.

   Klarinetový soubor Prachatice si v měsíci dubnu zahraje na vernisážích v Německu, čekají ho různé koncerty doma i v zahraničí a v létě pak se vydá na festival do polského Štětína.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist