Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Štít vyhrálo Rádobydivadlo Klapý, Štítek Kozí pohádka

 PRACHATICE - 20. března 2017 - 8:39 - Dva týdny divadla s jedním Kolotočem pohádek dospěly v Prachaticích do finále a děkovačky. Slavnostní závěr Štítu a Štítku, festivalů amatérského divadla, poděkoval v pátek 17. března všem, rozdal ceny a přinesl ještě jedno závěrečné divadelní představení. Příjemné zážitky a dobré vzpomínky zůstanou sedmi stovkám diváků, kteří festivalová představení navštívili.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Čtyři představení pro dospělé hodnotila odborná porota, kterou vedl režisér Jaromír Hruška a zasedali v ní Hana Patrasová a Miroslav Fuchs. Porota přiřkla vítězství a Hlavní cenu Štítu Rádobydivadlu Klapý za hru Vladislava Vančury Rozmarné léto.

   Štítek hodnotily sami dětští diváci už tradičním vhazováním vstupenek do skleněných baněk Ano - Ne. Nejvíc Ano získala a Hlavní cenu Štítku vyhrála Kozí pohádka autorky Lenky Fuxové v podání Studia ŽAS Homole.

   Rádobydivadlo Klapý si odneslo také Cenu za hlavní mužský herecký výkon. Získal ji František Zborník, který ztvárnil kanovníka Rocha. Cenu za něj převzal malý František a na jevišti pravil, že František děkuje. Cena za hlavní ženský herecký výkon patří Pétě Šulcové z Bechyňského divadelního spolku Lužnice, který v Prachaticích sehrál hru R. Vendla a M. Doležalové Ani za milion. A vedl si dobře, protože získal i Cenu diváka, o které se rovněž hlasovalo po představeních.

   Ceny vyhlašovali a předávali členové poroty, ředitelka KISu Věra Houšková, připojil se místostarosta Prachatic Jan Klimeš, prvními gratulanty byli citliví a vtipní průvodci závěrečného večera Miroslav Gros a Kamil Štěpán ze Šumavského ochotnického spolku Prachatice. Uznalý potlesk diváků následoval vždy.

   Představení Štítu a Štítku navštívilo na sedm stovek diváků. O závěrečnou tečku za festivalem amatérských divadel se postaral Divadelní spolek Kroměříž, který uvedl hru P. Palmade a Ch. Duthurona Na útěku. A opona spadla. Na shledanou příště!

 

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist