Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Folklor v Neumannce vás překvapí šperky a doplňky

 PRACHATICE - 17. února 2017 - 7:53 - Výstavu PORIGAMI - česko-japonský papírový design v galerii NEUMANNKA vystřídala koncem ledna další zajímavá výstava. Nese název "Folklor" - Hanuš Lamr - šperky, Zlatka Lamrová - textilní objekty. A těšila se už při vernisáži, která se uskutečnila tradičně na ulici před galerií, velké pozornosti návštěvníků. Prohlédnout si ji můžete až do 29. března.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

    www.dre-kon.cz

   Venisážové hosty přivítal na patnácté výstavě v Neumannce Jakub Nepustil. Tradičně poděkoval těm, kteří se podíleli na přípravě výstavy i bohatého občerstvení. Poté netradičně, ale příhodně připomněl řadu umělců, kteří předtím, než se proslavili v České republice, v zahraničí ba dokonce i za Velkou louží, začali svou pouť za úspěchem právě v prachatické Neumannce.

   Nevysloveno přímo, ale jasně vytušeno, že to bude platit i pro dvojici nově vystavujících umělců - Hanuše Lamra a Zlatku Lamrovou. Jakoby bez bližších souvislosti tu zaznělo i poděkování pracovníkům lesního závodu, což se brzy objasnilo a my vám to také ukážeme.

   Šperkař Hanuš Lamr (ročník 1976) je absolventem ateliéru sochařství kovu a šperku pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Jeho celoživotní inspirací je příroda. Pro svou práci nejčastěji používá zlato, stříbro, drahé kameny, ale třeba i syntetickou pryskyřici. Na zkušené neboli profesní stáži dlel Hanuš Lamr například v Izraeli a Německu, jinak je doma v Praze. Za zmínku rozhodně stojí, že jeho brož nosí i někdejší americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová. Velký úspěch slavil Hanuš Lamr také například na prestižním šperkařském veletrhu v Mnichově. Své práce v Neumannce vystavuje v přírodním, více méně lesním prostředí, na dřevěných špalcích a kůrou posypané podlaze.

   Zlatka Lamrová vystudovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, obor design obuvi a oděvních doplňků. Mimochodem - právě ve  škole se s Hanušem seznámili. Po studiu pracovala jako návrhářka oděvů a doplňků například pro Pietro filipi, Alpine pro či Sportissimo. Úspěchy ji přinesla celá řadu výstav, kterých se aktivně zúčastnila. Pro její tvorbu je například charakteristická práce s typickými znaky konkrétních brouků různých druhů ve výrazně nadsazeném měřítku. Využívá své vrozené hravosti a stále rozvíjené fantazie.

  
  

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist